Bundesliga: Thriller v Dortmundu skončil remízou

Borussia Dortmund proti Schalke 04. Nejproslulejší regionální derby Německa přineslo doslova thrillerovou podívanou. Schalke vedlo už 0:3, jenže pak přišel Frei, dvě červené karty a zázračné vyrovnání Borussie.

Do vedení se brzy dostalo hostující Schalke. Poněkud neobratný Subotič si nechal spadnout míč na ruku a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Farfán.

Průběh prvního poločasu rozhodně neevokoval mimořádně atraktivní fotbalové představení. K vidění byl spíše boj a zákeřné souboje na obou stranách. Hráči Schalke se prezentovali nesmírnou efektivitou. Rafinha přesnou střelou zakončil skvostný průnik Westermanna - 2:0.

Se startem druhé půle proběhlo střídání, které se v konečném účtování nesmazatelně zapsalo do dějin tohoto derby. Po vleklém zranění se na hřiště dostal kanonýr BVB Frei.

Ohromnou vlnu euforie rozpoutal v sektoru fanoušků z Gelsenkirchenu Westermann, jenž přesnou hlavičkou zvýšil už na 0:3. Ale to zdaleka nebyl konec zápasu. První velkou šanci Borussie neproměnil Zidan. Bundesligový debutant v brance Schalke Fährmann poprvé inkasoval až o chvíli později. Frei zahrál roh přímo na hlavu Subotiče a bylo sníženo.

O pouhé tři minuty později se k míči nenápadně dostal Frei, napřáhl z více než dvacet metrů a trefil šibenici tak přesně, jak to jen lze. Hráčům Schalke se vzdalovala vidina pohodlného vítězství a na jejich psychickém rozpoložení to bylo znát. Nejprve byl po dvou žlutých kartách vyloučen Pander, vzápětí obdržel za brutální skluz červenou kartu i jeho spoluhráč Ernst.

Tlak Borussie proti devíti hráčům soupeře sílil, ale vyrovnání se nedařilo. Až přišla 89. minuta. Rozhodčí Wagner nařídil poměrně diskutabilní penaltu po ruce Krstajiče a pokutový kop proměnil hrdina zápasu Frei.

Velkolepé fotbalové drama skončilo bláznivým výsledkem 3:3, k potěše či zármutku obou trenérů. "Bylo to fantastické derby pro fanoušky. Já ale nejsem spokojený. Když jsme vedli 3:0, počítal jsem s vítězstvím. V zápase se stala spousta věcí, o kterých se ještě bude mluvit," prozradil mnohoznačně trenér Schalke Fred Rutten.

Trenér BVB Jürgen Klopp byl naopak s remízou velmi spokojený. "Proti tak silnému soupeři je dotažení, jaké jsme zvládli, hodně výjimečné a myslím, že bod je férový pro oba týmy," dodal.

Podolského návrat do Kolína

Podolski se představil v duelu proti 1. FC Kolín, tedy klubu, který jej vychoval. Bayern Mnichov se dlouho nemohl prosadit. Až po přestávce hned dvakrát skóroval kanonýr Toni. Podolski nastoupil opět jako střídající hráč a svůj vstup na hrací plochu si musel užívat. Domácí fanoušci ho přivítali bouřlivým potleskem a skandováním jeho jména. Podolski je s trochou ironie odměnil brankou na konečných 3:0 pro Bayern.