Ujfaluši prvně skóroval, duel ale měl jiného hrdinu

Zastupující kapitán české reprezentace Tomáš Ujfaluši dnes vstřelil svůj první gól v dresu Atlétika Madrid, ale jen zmírnil porážku 1:3 od Barcelony v prvním utkání osmifinále Španělského poháru.

Hvězdou zápasu byl hostující útočný klenot Lionel Messi, jenž zaznamenal hattrick.

Třicetiletý obránce Ujfaluši začal zápas na lavičce a na trávník přišel v 62. minutě za stavu 0:2. Pět minut předtím vstřelil svůj druhý gól Messi, který potrestal proměněnou penaltou faul Heitingy, jenž byl navíc vyloučen.

V 67. minutě Ujfaluši hlavičkou z malého vápna po rohu snížil, deset minut před koncem ale Argentinec Messi dokončil své představení třetí trefou.

Odveta na barcelonském Nou Campu je na programu za týden.

Osmifinále fotbalového Španělského poháru - 1. zápas:

Atlético Madrid - FC Barcelona 1:3 (0:1)

Góly: 69. Ujfaluši - 12., 58. a 80. Messi (druhý z pok. kopu), ČK: 57. J. Heitinga (Atlético)

[ 6. 1. 2009 - ČTK | Foto: goal.com ]