Bilbao v závěru otočilo zápas s Malagou

[b]Aktualizováno. [/b]Atletico Bilbao porazil v 21. kole španělské ligy na svém hřišti Málagu 3:2 díky dvěma brankám v poslední dvacetiminutovce. Bilbao prohrávalo již od šesté minuty a v závěru tak doslova vstalo z mrtvých.

Hosté se dostali do vedení už v třetí minutě, kdy přesně hlavičkoval Luque. Domácí stihli do konce poločasu vyrovnat zásluhou Yesteho, ale hosty v 63. minutě vrátil opět hlavou do vedení Lolo.

Skóre podruhé srovnal v 71. minutě nejlepší střelec baskického celku Llorente, který zaznamenal devátou ligovou branku v sezoně. Hrdinou domácího celku se potom stal střídající útočník Susaeta, který čtyři minuty před závěrečným hvizdem svou premiérovou trefou v ročníku dokonal obrat.

Real Madrid zvítězil na stadionu Numancie 2:0 a na druhém místě tabulky ztrácejí na vedoucí Barcelonu devět bodů. O branky hostujícího celku se na počátku druhé půle postarali Raúl a Robben.

Výsledky 21. kola

Bilbao - Málaga 3:2 (1:1) (37. Yeste, 71. Llorente, 86. Susaeta - 3. Luque, 63. Lolo)
Numancia - Real Madrid 0:2 (0:0) (48. Raul, 56. Robben)

[ 31.1.2009 - ČTK | Foto: Reuters ]