Eduardo prožil velkolepý návrat a vstřelil dva góly

Chorvatský fotbalista brazilského původu Eduardo da Silva prožil velkolepý návrat v dresu Arsenalu po téměř roční pauze způsobené vážným zraněním. Pětadvacetiletý útočník vstřelil v prvním utkání za hlavní tým londýnského klubu dva góly a pomohl mu k výhře 4:0 v opakovaném utkání čtvrtého kola Anglického poháru proti druholigovému Cardiffu.

Eduardo nehrál za A tým Arsenalu od 23. února minulého roku, kdy mu Martin Taylor z Birminghamu způsobil hrůzostrašné zranění nohy. Chorvatský reprezentant měl zlomené lýtko a těžce poraněný kotník, ze začátku nebylo jisté, zda se vůbec vrátí na trávník.

Před dneškem odehrál dva zápasy za rezervní výběr Arsenalu a minulý týden pomohl Chorvatsku k vítězství v přípravném duelu nad Rumunskem.

Fanoušky Arsenalu rozjásal rodák z Rio de Janeira poprvé ve 20. minutě, kdy hlavou otevřel skóre. Po hodině hry vybojoval penaltu, kterou proměnil, a i když o sedm minut později střídal, dočkal se ovací vestoje od vyprodaného Emirates Stadium.

Další dvě branky favorita vstřelili Bendtner a Van Persie.

[ 17. 2. 2009 - ČTK | Foto: skysports.com ]