LM: Udrží Chelsea a Barcelona svůj náskok?

Fotbalisté Chelsea a Barcelony jsou před odvetnými čtvrtfinálovými zápasy Ligy mistrů jenom krůček od postupu do semifinále. Londýnský celek v úvodním utkání zvítězil 3:1 na hřišti Liverpoolu a před odvetou má k semifinále velmi blízko. I Barcelona má před druhým duelem vynikající výchozí pozici. Na Nou Campu nasázela Bayernu Mnichov čtyři góly a do Německa odjíždí klidnější.

Chelsea zvládla úvodní duel čtvrtfinále na Anfield Road až nečekaně dobře. Liverpool šel sice po trefě Torrese do vedení, ovšem poté vzal osud utkání do rukou hostující Branislav Ivanovič. Srbský obránce dvěma shodnými góly zajistil Chelsea vedení, které ještě rozšířil na konečných 1:3 pro londýnský celek Drogba.

Navíc Chelsea opět zvítězila i v ligové soutěži, i když s odřenýma ušima. Proti Boltonu vedli svěřenci kouče Hiddinka po hodině hry již 4:0, jenže hosté dokázali během osmi minut vstřelit tři branky a snížit na rozdíl jediného gólu. Tři body si ale Chelsea přeci jen uhlídala a v tabulce Premier League ji patří 3. příčka. Pro odvetné utkání proti Liverpoolu nemůže trenér Hiddink počítat s vykartovaným kapitánem Terrym, jehož ve středu obrany nahradí zřejmě Carvalho.

Pokud chce Liverpool ještě pomýšlet na postup do semifinále, bude muset na Stamford Bridge vstřelit tři branky. Kouč Benítez už bude moci využít uzdraveného záložníka Mascherana. Liverpool určitě čeká velmi těžké utkání, i když v posledním ligovém utkání si snadno poradila s Blackburnem. Po půlhodině hry vedli “Reds“ po brankách Torrese o dvě góly. Ve druhé půli se ještě trefili Agger a N´Gog a Liverpool slavil výhru 4:0.

Velmi blízko k semifinále má i Barcelona. Ta v úvodním utkání čtvrtfinále před zaplněným Nou Campem nasázela mnichovskému Bayernu do poločasu čtyři branky a zejména útočník Thierry Henry mohl ještě dva góly přidat. Druhé dějství se hrálo pouze z povinnosti. Německý celek si až na šanci Zé Roberta vyloženou brankovou příležitost nevytvořil a v mnichovské odvetě ho čeká velmi těžký úkol.

Bayern musí vstřelit minimálně čtyři branky, aby se alespoň prodlužovalo. Mnichovský velkoklub tuto metu splnil v ligovém utkání proti Frankfurtu, kdy už po čtvrthodině hry vedl o dvě branky. Vysoké vítězství 4:0 posunulo svěřence kouče Klinsmanna na druhé místo Bundesligy za vedoucí Wolfsburg. Do dobré formy se opět dostává italský kanonýr Luka Toni, který po dlouhé vynucené pauze zaznamenal proti Frankfurtu dvě branky.

Barcelona opět prokázala, že cestu za ligovým titulem ji jen těžko někdo zatarasí. Svěřenci kouče Guardioly totiž dokázali naplno bodovat i popáté za sebou, během nichž nasázela svým soupeřům třináct branek a žádný neinkasovala. V posledním ligovém klání poslal Katálnský klub do vedení Iniesta už v první minutě a na konečných 2:0 pro domácí zvýšil nešťastný obránce Huelvy Moriis, který si srazil míč do vlastní branky. Barcelona vede Primera División před druhým Realem o šest bodů.