2. liga: favorit ze Žižkova hned na úvod selhal

Hned v úvodním kole druhé fotbalové ligy dostalo sebevědomí fotbalistů Viktorie Žižkov pořádnou ránu. V Třinci totiž svěřenci trenéra Vlastimila Petržely prohráli 0:1 a jeden z největších favoritů na postup do nejvyšší soutěže se do metropole Česka vracel bez bodu.

Aktuální kolo 2. ligy

Třinec - Žižkov 1:0 (1:0)

Šlágr úvodního kola 2. ligy nedopadl pro favorizovanou Viktorku na severu Moravy dobře. Trenérská premiéra na lavičce Pražanů Vlastimilu Petrželovi pořádně zhořkla už ve druhé minutě, kdy se prosadil třinecký Szmek. Hosté na půdu soupeře museli urazit více než 400 kilometrů, ale na jejich herním projevu to nebylo znát. Viktorka měla po přestávce více ze hry, ale nedokázala proměnit své šance. Při domácích navíc stálo i štěstí, když Lipčáka v závěru zápasu zachránilo i břevno. První zápas odkoučoval na domácí střídačce i Jiří Neček, jemu tak první zápas před třineckým publikem vyšel na výbornou.

Most - Zlín 2:2 (2:1)

Los svedl dohromady k vzájemnému souboji dva dnes už prvoligové mančafty a utkání přineslo vše, co si jen fanoušek může přát. Dvě proměněné penalty, stejný počet červených karet a dohromady čtyři branky, po dvou v každé síti. Pokaždé v zápase přitom vedli domácí, Zlín ale dokázal vždy dotáhnout. Hosté se v závěrečné čtvrthodině ještě nadechli k náporu, ale vstřelit rozhodující branku už nedokázali, takže utkání skončilo spravedlivou remízou.

Sokolov - Sparta B 4:1 (2:1)

Rezervní tým z Letné šel překvapivě na západě Čech do vedení, ale radost z náskoku mu nevydržela dlouho. Pražané si nakonec ze hřiště Baníku odvezli čtyřgólový příděl. Domácí do poločasu výsledek stihli otočit a po přestávce přidali další dvě branky. Pikantní zápas odehrál v dresu Sokolova i Bohumil Nádeníček, který je v Baníku na hostování právě ze Sparty. Ostřílený forvard, který v minulé sezoně hájil barvy Ústí nad Labem, zatížil konto sparťanského béčka také jedním přesným zásahem.

Vítkovice - Ústí nad Labem 1:2 (1:1)

Svěřenci trenéra Paličky svoji domácí tvrz tentokrát neuhájili, před vlastním publikem si připsali na úvod porážku od Ústí nad Labem. Severočeši šli do vedení už v desáté minut, kdy se po hrubce Krásy prosadil Karlík. Vítkovičtí sice o dvě minuty později vyrovnali, ale chvíli po změně stran přidal druhý gól v zápase Karlík a stanovil tím konečný výsledek zápasu.

Dukla Praha - Hlučín 2:1 (1:0)

Dukla splnila proti nováčkovi soutěže z Hlučína roli favorita a podle předpokladů si připsala tři body. Skóre se poprvé na Julisce měnilo v 27. minutě, kdy se uvolnil Berger, ideálně našel Chigoua a ten neměl se zakončením nejmenší problém. Hned po přestávce se měnilo skóre znovu, protože se napřáhl Berger a svůj povedený výkon v pátečním zápase korunoval gólem. Hosté sice v závěru dokázali snížit, víc už ale ve zbytku hry nestihli.

Opava - Vlašim 2:1 (2:0)

Ani další nováček druhé ligy při své premiéře v novém soutěžním ročníku neuspěl. Tentokrát bez bodu odjela Vlašim, a to z Opavy. Už po čtvrthodině hry svítil na stadionu stav 2:0. Svěřenci trenérka Látala šli totiž do vedení už ve třetí minutě, když vlašimská obranná čtyřka vyrobila fatální hrubku, kterou Zapletal v pohodě potrestal. O deset minut později ho napodobil Cigánek a ve Slezsku to vypadalo s hosty špatně. Jenže domácí soubor se prosadit už nedokázal a když Vlašim v závěru snížila, Opavané se strachovali o výsledek, nakonec ale body zůstaly na domácím trávníku.

Hradec Králové - Jihlava 2:0 (1:0)

Hostující trenér Urban ve své kariéře s "Votroky" ještě nikdy neprohrál, ale po nedělním zápase to už neplatí. Svěřenci trenéra Kotala vyprovodili ze hřiště Vysočinu 2:0. Domácí byli po celý zápas lepším týmem, ale dlouho se nedokázali proti bezchybně fungující defenzivně prosadit. O osudu utkání rozhodla 31. minuta, kdy rozhodčí Matějek nařídil penaltu a ze značky pokutového kopu se nemýlil Černý. Když po přestávce v 74. minutě upravil na konečných 2:0 Přibyl, bylo rozhodnuto. Jihlavě se vstup do nového ročníku vůbec nepovedl.

Čáslav – Karviná 3:1 (1:0)

Premiéra trenéra Přemysla Bičovského, který po sezoně na lavičce čáslavských fotbalistů nahradil dnes už ostravského kouče Miroslava Koubka, vyšla na výbornou. Domácí před vlastním publikem porazili černého koně soutěže Karvinou 3:1. Zenit si během průběhu hry dokázal vypracovat celkem dvoubrankový náskok. Karvinští sice snížili, ale v závěru zápasu tři body pojistil Schut.