LM: Ujfaluši si s Atlétikem zopakuje loňský postup

Fotbalisté Atlétika Madrid s českým obráncem Tomášem Ujfalušim v sestavě vyhráli i v odvetě 4. předkola Ligy mistrů nad Panathinaikosem Atény, tentokrát 2:0, a stejně jako loni se představí v hlavní fázi prestižní soutěže. Úvodní branku odvetného duelu dal do vlastní sítě fotbalista s českými předky Lukas Vyntra.

Výsledky 4. předkola Ligy mistrů

Další čeští hráči už v úterý tolik štěstí neměli. Ondřej Mazuch při svém velkém debutu v dresu Anderlechtu Brusel nezabránil porážce belgického celku s Olympique Lyon v poměru 1:3 a jeho vyřazení ze soutěže.

V základní sestavě Anderlechtu nastoupil také záložník Jan Polák, který se po sobotní ligové porážce pohádal s trenérem Ariëlem Jacobsem. Zraněný brankář Daniel Zítka sledoval duel jen z tribuny. O vítězství hostů rozhodl už v prvním poločase třemi brankami Lisandro.

Na Ligu mistrů musí zapomenout také Patrik Ježek se Salcburkem. Rakouský tým podlehl v odvetě izraelskému celku Maccabi Haifa 0:3 a soutěž pro něj končí.

Dál jdou naopak FC Curych, který v úterý porazil lotyšský celek FK Ventspils 2:1, a maďarský Debrecín po domácím vítězství 2:0 nad Levski Sofie.

Liga mistrů, odvetné zápasy 4. předkola:

Maccabi Haifa (Izr.) - Red Bull Salcburk (Rak.) 3:0 (1:0)
Branky: 31. Dvališvili, 57. Golasa, 90. Ghadir.
První zápas 2:1, postupuje Maccabi Haifa.
Český fotbalista Patrik Ježek strávil utkání na lavičce Salcburku.

FC Curych (Švýc.) - FK Ventspils (Lot.) 2:1 (1:1)
Branky: 6. Vonlanthen, 90+2. Abdi - 8. Tigirlas.
První zápas 3:0, postupuje FC Curych.

Debrecín (Maď.) - Levski Sofie (Bulh.) 2:0 (2:0)
Branky: 13. Varga, 35. Rudolf.
První zápas 2:1, postupuje Debrecín.

Anderlecht Brusel (Bel.) - Olympique Lyon (Fr.) 1:3 (0:3)
Branky: 51. Suárez z pen. - 26., 32. a 41. Lisandro.
První zápas 1:5, postupuje Lyon.
V základní sestavě Anderlechtu nastoupili Ondřej Mazuch, který odehrál celý zápas, a Jan Polák, jenž o poločase vystřídal. Brankář belgického celku Daniel Zítka je stále zraněný.

Atlético Madrid (Šp.) - Panathinaikos Atény (Řec.) 2:0 (1:0)
Branky: 4. Vyntra vl., 83. Agüero. ČK: 71. Cissé (P).
První zápas 3:2, postupuje Atlético.
Obránce Tomáš Ujfaluši odehrál v dresu Atlétika celý zápas.