Obrazem: Inter uhrál s Barcou remízu, Arsenal otáčel

Ve šlágru středečních zápasů Ligy mistrů diváci branku neviděli. Milánský Inter odolal nájezdům Barcelony a vybojoval remízu 0:0. Zajímavý duel byl k vidění v Lutychu, kde domácí Standard podlehl londýnskému Arsenalu 2:3 i přesto, že po pěti minutách vedl o dvě branky. V derby týmů ze západní Evropy přehrálo Dynamo Kyjev ruskou Kazaň 3:1.

Duel posledního mistra italské a španělské ligy zůstal ovšem za očekáváním. Více brankových příležitostí, ovšem Inter odolala. Několika dobrými zákroky tým podržel gólman César. Zejména v poslední půlhodině Barcelona v zápase dominovala, ovšem gólově svou převahu nevyjádřila. Šlágr kola mezi Interem a Barcelonou tak skončil 0:0.

Ve druhém utkání na sebe narazili ukrajinské Dynamo Kyjev a ruská Kazaň. Hosté vedli po trefě Alejandra Domíngueze z 25. minuty. Dynamo v sestavě s navrátilcem Andrejem Ševčenkem ovšem ukázalo bohaté zkušenosti z předchozích utkání z evropských soutěží. V posledních dvaceti minutách hry nasázelo Kazani hned tři branky a otočilo tak skóre utkání z 0:1 na 3:1.

Zlomovým momentem v utkání skupiny E mezi Lyonem a Fiorentinou se stalo vyloučení hostujícího útočníka Alberta Gilardina, který krátce před koncem prvního poločasu udeřil loktem protihráče a od sudího Vinka viděl červenou kartu. Olympique druhou půli zcela opanoval a přesilovku využil v 76. minutě po trefě Pjaniče. V závěru utkání uchránil Fiorentinu od větší porážky gólman Frey, jenž domácím skvěle zneškodnil tři velké šance.

Hubené vítězství zaznamenal ve druhém zápase skupiny E Liverpool proti Debrecínu. Svěřenci kouče Beníteze maďarského soupeře udolali 1:0. Tři body do tabulky zařídil anglickému celku Dirk Kuyt brankou ze 45. minuty.

Prvním českým hráčem, který mohl zasáhnout do středečních zápasů byl Jan Šimák. Ofenzivní záložník se ovšem nevešel ani na lavičku náhradníků. Jeho Stuttgart šel proti Rangers do vedení v 18. minutě zásluhou útočníka Pogrebňaka a měl i další příležitosti ke skórování. Výhru německého zástupce ovšem odmítl Bougherra, který v 77. minutě překonal gólmana Lehmanna. Klub z Glasgowa si mohl dokoce odvézt všechny body, ovšem Davies trefil pouze tyč.

Skoro celý první poločas dokázal rumunský celek Unirea Urziceni držet čisté konto na půdě Sevilly. Třetí tým uplynulé sezóny španělské Primera División svoji převahu zužitkoval poprvé až v nastaveném čase první půle. Do vedení dostal Sevillu brazilský kanonýr Luis Fabiano. Definitivní klid do řad domácích vnesla až 70. minuta, kdy gólmana Arlauskise Renato. Hosté, kteří si v Lize mistrů odbyli premiéru, ovšem ostudu v prvním kole neudělali. Sevilla si tak s outsiderem skupiny G poradila a po vítězství 2:0 si připsala tři body do tabulky.

Divoký zápas prožil v rámci skupiny H Arsenal, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Rosický. Navíc český záložník opět patřil k nejaktivnějším hráčům hostů. Domácí Standard Lutych svého soupeře dokonale zaskočil a už po pěti minutách vedl o dvě branky. V závěru poločasu ovšem snížil Bendtner a druhý poločas už patřil jen svěřencům kouče Wengera. Nejprve vyrovnal po závaru Vermaelen v 77. minutě a o další čtyři minuty vzal Lutychu šanci alespoň na bod Eduardo, který završil obrat Arsenalu z 2:0 na 2:3.

Jediná branka stačila ke třem bodům ve druhém zápase skupiny H řeckému Olympiakosu Pireus. Ten udolal 1:0 trefou záložníka Torosidise ze 79. minuty nizozemský Alkmaar.