Obrovské drama v osmifinále šampionátu skončilo výhrou Maďarů, kteří po remíze 2:2 rozhodli v dramatickém penaltovém rozstřelu, který vyhráli 4:3, když čeští hráči neproměnili tři střely! Češi sice dokázali otočit stav, ale v závěru jásali Maďaři. Je to velká škoda, protože mezi soupeři nebyl prakticky žádný rozdíl.

Dvě nepočetní skupinky fanoušků na protilehlých stranách střídavě skandovali „Češi do toho“ a „Ria, ria Hungaria“. Místní vše občas doprovodili křikem nebo potleskem.

Zápas vyznavačů stejných stylů nebyl tak opatrný, jak se předpokládalo. Hned v úvodu prošedl do vápna Morávek, ale jeho zpětná přihrávka spoluhráče nenašla. Ve 4. minutě nedosáhl Németh špičkou na míč před Vaclíkem. V 11. minutě nastřelil Presinger z přímého kopu z osmnácti metrů pravou tyč!

Češi odpověděli v 15. minutě dalším průnikem do vápna, ale Vácha promáchl školácky při ideální přihrávce Fabiána. Navíc hned z protiútoku napřáhl Kiss a z necelých třiceti metrů vymetl pavučinku v pravém horním rohu, Vaclík byl krátký – 1:0!

Češi zvýšili aktivitu a výsledkem tlaku bylo zatažení po levé straně, centr Fabiána, který hlavičkoval z osmi metrů do branky Vošahlík – 1:1!

Ve 28. minutě se musel Gulacsi natáhnout po střele Morávka po zemi k tyči, o čtyři minuty později pálil Mareček z dvaceti metrů prudce nad. Maďaři odpověděli prudkou ranou Gosztonyiho z přímého kopu z 22 metrů, která proletěla nad břevnem. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu, protože po centru Fabiána hlavičkoval tísněný Vošahlík ve 44. minutě nad.

Češi byli v první půli aktivnější, poměr střel 10:4 (z toho na branku 2:2) a rohů 5:0 vyzněl v jejich prospěch.

Ve 47. minutě vložil Morávek nohu do střely Presingera, sudí nařídil přímý kop z 18 metrů. Zahrál ho Németh do zdi, pak se centrovaný míč dostal přes Vaclíka a z brankové čáry vyhlavičkoval v hodině dvanácté Vošahlík!!!

V 52. se ke střele zleva dostal Fabián, trefil ale Gulacsiho. V 57. minutě další centr Fabiána a hlavička Vošahlíka mířila těsně vedle. V 58. minutě se prodral přes dva do pokutového území Fabián, ale střela z dobré pozice mu vůbec nevyšla.

V 73. minutě prošel Németh pokutovým územím jako nůž máslem pokutovým územím, chytře po zemi vystřelil, ale o centimetry minul levou tyč! Další nebezpečnou situaci před českou brankou vyrobil soupeř v 79. minutě, ale Gosztonyi mířil mimo vzdálenější tyč.

Přetažený centr hlavičkoval Mazuch v záklonu mimo v 81. minutě. V 86. minutě po pěkné kombinaci mohl rozhodnout Mareček, ale vystřelil vedle.

Druhá část vyzněla mírně pro Maďary.

Prodloužení začalo skvěle - v 91. minutě zamíchal u rohového praporku Zeman s obránci, zacentroval, Vošahlík míč vrátil před branku a Rabušic zblízka skóroval – 2:1!

Jenže za dvě minuty fauloval Mazuch a viděl zbytečnou žlutou kartu, druhou na turnaji! V 99. minutě zapískal sudí přímý kop, trenér Jakub Dovalil protestoval a byl vykázán na tribunu. Navíc bohužel Koman krásně z přímého kopu trefil k bližší tyči a vyrovnal – 2:2!

Ve 107. minutě byl po centru zleva v obrovské šanci Řezník, deset metrů před brankou osamocen špatně trefil míč a minul!! Ve 112. minutě se snažil odkopnout míč Mazuch, trefil těsně nad vlastní branku! Ve 115. minutě hlavičkoval po centru z přímého kopu těsně vedle Čelůstka v zápětí nedosáhl na centr Zemana Vošahlík! Právě Vošahlík, který hrál výborný zápas dostal za faul minutu před koncem svoji druhou žlutou kartu. Dramatickou bitvu rozhodly pokutové kopy.