Fiasko: Bílkův tým i napodruhé prohrál

[b]UPDATE 16:05.[/b] Hráči České republiky nečekaně prohráli v dnešním utkání o 3. místo na turnaji čtyř zemí v Al Ainu ve Spojených arabských emirátech s týmem Ázerbájdžánu 0:2. Branky dali ve 25. minutě Vagif Džavadov a v 89. minutě Ruslan Abušov.

Bez individualit, vůle, překvapení...

Trenér Michal Bílek se rozhodl zůstat u rozestavění 4-3-3, ale v sestavě se musel obejít bez dvou obránců. Stoper Roman Hubník a pravý obránce Ondřej Kušnír měli zdravotní problémy. Svůj debut v A mužstvu České republiky zažil defenzivní záložník Mario Holek.

Utkání však nabídlo ještě horší obraz, než jakého jsme byli svědky v nedělním střetnutí týmu ČR proti domácímu celku Spojených arabských emirátů, v němž Češi remizovali 0:0 v normální hrací době a prohráli penaltový rozstřel 2:3.

Bílkův výběr, který opět trpěl pochopitelnou nesehraností, však nepředvedl ani žádné individuální kvality, neměl potřebnou vůli, neuplatnil výškovou převahu, neměl nic, čím by porazil 125. tým světového žebříčku FIFA. Během celého utkání se Češi nevypracovali stoprocentní gólovou příležitost, i když měli víc ze hry a častěji stříleli.

Soupeř bez problémů bránil vedení

Ázerbájdžánci, vedení německou legendou Bertim Vogtsem, začal velmi důrazně a ve 4. minutě měli už dvě žluté karty. Iniciativu však převzalo české mužstvo, ale na rozbitém terénu hrálo velmi nepřesně. Ve 23. minutě se ocitl v nadějné situaci Papadopulos, ale místo aby vystřelil, tak ještě přihrával a šanci zmařil. Ve 25. minutě se začala rodit porážka českého týmu. Záložník Šukurov odcentroval z pravé strany, Šimůnek na něj nedoskočil a Džavadov ho poslal přesně hlavou k tyči.

Ázerbájdžánci se poté stáhli do obrany a bez problémů odolávalo nenápaditým útokům týmu ČR, který si vypracoval jen jednu možnost vyrovnat. Ve 34. minutě mohl z výhodné pozice vystřelit Papadopulos, ale rozhodl se pro zpětnou přihrávku a Pudil přestřelil.

Poločas bez střely na branku

Po přestávce byla blamáž české reprezentace dovršena. Ázerbájdžánci byli lepším mužstvem, častěji se osmělovali útočit, Grigar v 67. minutě chytil jístý gól Ramimovi a v 89. minutě vstřelil ze standardní situace opět hlavou druhý gól Abušov. Přesně umístil centr z rohového kopu autora prvního gólu Džavadova.

Za celý druhý poločas byla jediným nebezpečím pro Velijevovu branku Papadopulosova hlavička těsně vedle. Změnu ve hře českého týmu nepřinesla ani střídání, ani přesuny mezi jednotlivými posty. Jan Rajnoch dohrál utkání s kapitánskou páskou.