Šlágr PL: Drogba dvěma góly popravil Arsenal

Víkendový šlágr anglické Premier League mezi domácím Arsenalem a vedoucí Chelsea měl až příliš jednoznačný průběh. Na konci první půle si vybudovali hosté dvoubrankové vedení, které pak na konci zápasu potvrdili třetím gólem. Za vítěze se dvakrát trefil kanonýr Drogba. Domácí tým s nejlepší ofenzivou se střelecky neprosadil.

Domácí Arsenal nastoupil do zápasu v základní sestavě bez českého reprezentanta Tomáše Rosického. První velká šance se zrodila až v 19. minutě a hned z ní mohla být branka. Pěkný míč za obranu zpracoval ve vápně hostující Anelka, kterého v průniku nedovoleně poslal k zemi Sagna. Jasný penaltový zákrok však hlavní rozhodčí nechal bez povšimnutí.

Po necelé půlhodině hry šlo do přečíslení trio domácích fotbalistů, na jeho konci ale byla jen Aršavinova rána, jež zamířila přímo do náručí brankáře Chelsea Čecha. Chvíli nato se dostal ke střele z hranice vápna mladík Nasri, ale jeho přízemní pokus český reprezentační gólman rovněž zlikvidoval. Pět minut před koncem první půle znovu zaúřadoval Čech, když vyběhl proti Eduardovi a včas se mu vrhl pod nohy.

Trest za neproměněné šance domácích zákonitě přišel a stalo se tak ještě v první půli. Drogba bez přípravy vyslal bombu na domácí branku. Míč, než přešel za brankovou čáru, stačil po cestě orazítkovat ještě tyč i břevno Almuniovy brány. Další pohroma pro "kanonýry" přišla v úplném závěru první pětačtyřicetiminutovky, když si obránce Vermaelen dal vlastní gól.

Krátce po zahájení druhé půle už se domácí fanoušci radovali, ale ukázalo se, že předčasně. Brance snajpra Aršavina předcházel faul Eduarda na brankáře Čecha. V 64. minutě mohlo být definitivně po zápase. Jen zásluhou Almunii a jeho reflexivního zákroku nezvýšil Lampard na 3:0 pro "blues".

Po této šanci se na trávník dostal Rosický, když vystřídal Nasriho. Kýžený efekt však jeho účast na trávníku nepřinesla. Byli to totiž znovu hosté, kdo se dostával do šancí. A jednu z nich Chelsea využila, čímž definitivně rozhodla o zisku tří bodů. Podařilo se to opět Drogbovi, který z přímého kopu napálil míč přes zeď přímo k pravé tyči - 0:3.

Chelsea si tak po nečekaně snadné výhře upevnila vedoucí příčku v Premier League.

Arsenal - Chelsea 0:3 (0:2)