Barca opět vítězná, na třetí místo poskočila Valencia

Ani v utkání 13. kola španělské Primera División nepoznali hráči Barcelony hořkost porážky. Tři body si totiž svěřenci kouče Guardioly odvezli i z La Coruni po vítězství 3:1. Nezaváhal ani druhý Real, který před zraky svých fanoušků zdolal Almeríi 4:2. Sevillu pak na třetím místě vystřídala Valencia po těsném vítězství v Bilbau.

Statistiky a aktuální tabulka soutěže

Barcelona přitom o svém triumfu rozhodla až v závěrečné desetiminutovce. Hrdinou zápasu se stal Lionel Messi, který v týdnu obdržel Zlatý míč pro nejlepšího světového hráče. Na první trefu argentinského útočníka z 27. minuty sice odpověděl Lopez, ale druhá trefa v 80. minutě byla nakonec vítěznou.

Dvě minuty před koncem utkání pak ještě navýšil vítězství Katalánců Zlatan Ibrahimovič. Barcelona si tak z La Coruni odvezla tři body za výhru 3:1 a je stále jediným týmem Primera División, který neprohrál. Na poklidný vítězný zápas vypadal i souboj Realu s Almeríi, když se po půl hodině prosadil madridský obránce Sergio Rámos.

Jenže hosté se dokázali vzchopit a dvěma rychlými údery v rozmezí čtyř minut skóre zápasu otočili. V 73. minutě ale dokázal srovnat Higuaín a poté byl hlavní postavou Cristiano Ronaldo. Portugalská superstar nejprve neproměnil pokutový kop, který ale dorazil do branky Benzema. Pak už se ale někdejší hráč Manchesteru United radoval, když střelou zblízka zakončil povedenou akci Realu.
Při oslavě gólu si ovšem svlékl dres a uviděl žlutou kartu. Ta ho nakonec velmi mrzela, protože v samotném závěru utkání nakopl protihráče a po druhém karetním napomenutí šel předčasně do sprch. Svěřenci kouče Pellegriniho však i bez něj dotáhli zápas k výhře 4:2.

Zápasy třináctého kola přinesly změnu v pořadí na bronzovém stupínku. Mužstvo Sevilly totiž i ve druhém domácím utkání ztratila body poté, co s Valladolidem jen remizovala 1:1. Hosty poslal do vedení po půl hodině hry Manucho, jenže v závěru první dějství vyrovnal střelou z pokutového kopu Luís Fabiano. Domácí odehráli celý druhý poločas v početní výhodě po vyloučení Borji, ovšem Valladolid remízu ubránil. Stejný výsledek se pak urodil i v Málaze, kde domácí celek remizoval 1:1 s Osasunou.

Naopak nezaváhala Valencia. I ta sice prohrávala, ale z Bilbaa si nakonec odvezla po výsledku 2:1 všechny body. Na trefu Muniana odpověděl David Villa a v 83. minutě rozhodl o výhře Netopýrů Jeremy Mathieu. Bilbao hrálo od 74. minuty oslabeno po vyloučení Koikiliho. Na hřišti soupeře pak vyhrál i Santader a Atlético.

Racing zaskočil barcelonský Espaňol a v domácím prostředí mu uštědřil debakl 0:4. Teprve na třetí plný bodový zisk dosáhli hráči Atlética, kteří navázali na výkon z minulého kola a z Xerezu si vezou tři body za výhru 2:0. O góly se postarali probuzení střelci Diego Forlán a Sergio Agüero. Madridský celek se rázem vyhoupl na třinácté místo v tabulce.

Zbylé tři zápasy pak zvládly lépe domácí týmy. Nováček z Tenerife dvěma ze druhého poločasu zdolal poměrem 2:1 Gijón, Mallorka i díky dvěma přesným zásahům útočník Adurize rozstřílela Zaragozu 4:1 a Villarreal, který dohrával v devíti hráčích, přetlačil na svém hřišti Getafe 3:2.