Ligue 1: Lille padlo po sedmi výhrách v řadě

Bordeaux jde do trháku. Blancův výběr zvládl duel na hřišti posledního Grenoblu a v čele francouzské ligy má osmibodový náskok. Lille totiž klopýtlo v Sochaux, na druhou příčku se tak posunul Montpellier. Lyon veze tři body z Lorientu, překvapením kola je porážka Paříže doma s Monakem.

Aktuální kolo a tabulka Ligue 1

Goaskoňci se v Grenoblu nadřeli. V prvním poločase je odepisovaný soupeř přehrával, Courtois trefil tyčku a domácí spálili i další šance. Jejich tlak přetavil v branku až Battles v nastaveném čase první části hry. O pauze bylo zřejmě v kabině Bordeaux pořádné horko. Po pauze totiž vlétl na hřiště úplně jiný tým. A favorit začal plnit svoji roli. Pomohlo mu k tomu i vyloučení Juana.

Oslabený Grenoble už nenašel síly, aby mistrovi vzdoroval. Povedenou hlavičkou vyrovnal Gouffran a po něm se parádně trefil Chamakh. V závěru přidal pojistku střídající Cavenaghi. „Byl to až nečekaně těžký zápas. Grenoble hrál velmi dobře, ale po přestávce jsme začali hrát to, co jsme zvyklí. Soupeř ale ukázal, že ho nemůže nikdo odepisovat. O záchranu se ještě popere,“ prorokoval hostující kouč Laurent Blanc.

Poprvé po sedmi utkáních v řadě Lille nevyvhrálo. Rozjeté „Dogy“ narazily v Sochaux, kde už v 11. minutě domácí vedli o dvě branky, když nejprve se po rohu prosadil Perquis a vzápětí předvedl úchvatný lob zkušený Dalmat. Lille mohlo snížit, jenže Cabaye neproměnil penaltu. Snížení slovenského útočníka Vitteka ze 76. minuty přišlo pozdě.

Toulouse doma neprohrává. Jenže proti Nancy je remíza málo. TFC celý zápas bušilo do soupeřovy obrany, aktivní byl hlavně kanonýr Gignac, jehož namlsal hattrick z minulého kola. Ale všechno marné. „Fialky“ tak stále figurují na jedenácté příčce a boj o poháry se jich netýká. „Je to škoda, několikrát jsme měli ke gólu opravdu blízko. Bohužel Bracigliano se dnes vyznamenal,“ pochválil hostujícího gólmana lodivod TFC Alain Casanova.

Třetí vítězství v řadě si připsalo Monako a v průběžném pořadí je šesté. Knížecí klub navázal na povedené výsledky v úvodu podzimní části, tentokrát loupil v Parku princů. Měl však z pekla štěstí. Pařížané byli lepší, ale inkasovali z jediné pořádné akce Monaka, když centrovaný míč se odrazil do sítě po nešťastném zásahu Apouly. „Je to k vzteku. Prohrát takový zápas je neuvěřitelné, mohli jsme vyhrát 4:0,“ nechápal záložník Giuly, který trefil břevno.

Dva zásahy Nianga nasměrovaly Marseille k triumfu nad Le Mans. Hosté tak potvrdili, že na hřištích soupeřů se jim nedaří. Le Tallec je sice poslal do vedení, jenže pak se osmým a devátým gólem v sezoně prosadil Niang. Marseille je čtvrtá a na druhý Montpellier má deficit tří bodů. „Podobná utkání nejsou jednoduchá. Každý čeká, že bez problémů vyhrajete. Ale šli jsme za body trpělivě, což se nám vyplatilo,“ pochvaloval si domácí kouč Didier Deschamps.

Montpellier po debaklu v Monaku dokázal podruhé vyhrát a zaplašil tak pesimistické předpovědi, že neudrží podzimní tempo. Tentokrát nováček uspěl v Lens, import všech bodů mu zajistila povedená pumelice Montaňa ze závěru zápasu. „Druhé místo je úžasné. Jdeme za svým snem, rádi bychom hráli v příští sezoně poháry,“ přeje si střelec zápasu.

Po trablech, které jej postihovaly v listopadu a prosinci, je Lyon zpátky. Podruhé na jaře vyhrál a vyhoupl se na pátou příčku. V Lorient to Puelova ekipa neměla jednoduché. Domácí vedli, Lisandro Lopez vyrovnal až po hodině hry. Pak už OL na hřišti panovalo. Dvě branky švédského záložníka Kallstroma znamenaly výhru 3:1. „S prvním poločasem jsem nebyl spokojený. Chyběla nám agresivita a pohyb. Takto hrát nemůžeme,“ varoval své svěřence trenér Claude Puel.