Drobný byl i přes prohru zvolen mužem zápasu

Hertha Berlín chtěla v boji o záchranu udělat rázný krok. V Brémách však utržil klub z hlavního města porážku 1:2, přesto si český brankář Jaroslav Drobný zasloužil titul muž zápasu.

Dlouho držel Jaroslav Drobný hat Herthu Berlín ve hře o ligové body. Proti Brémám na jejich hřišti byl český gólman jistotou pro svůj tým, dokázal vychytat především Claudia Pizarra, který byl pro berlínskou branku velkým nebezpečím a nakonec také vstřelil vítěznou branku.

Třicetiletý brankář posledního týmu bundesligové tabulky zachránil už po šesti minutách hry své mužstvo před katastrofou. Drobný musel pohotově zasáhnout proti pokusu Mesuta Özila.

První z mnoha soubojů mezi českým gólmanem a útočníkem Werderu Brémy Claudiem Pizarrem následoval ve 20. minutě, když Drobný vytěsnil střelu Pizzara na břevno. A dokázal vyrazit i následnou dorážku Aarona Hunta. Ve 37. minutě hlavičkoval Pizarro z pěti metrů na berlínskou svatyni, ale Drobný mu reflexním zákrokem zabránil skórovat.

Také ve druhém poločase pokračoval Pizzaro v dobývání Drobného branky. Jen tři minuty po úvodním hvizdu druhé půle opět odrazil 192 cm vysoký brankář pokus Peruánce v dresu Werderu. Teprve v 81. minutě dokázal útočník překonat do té doby excelentního Drobného, čímž zajistil Werderu plný bodový zisk.