Ševci vyhráli skupinu na Vyšehradě

Spartak MAS Sezimovo Ústí vyhrál svou skupinu pražského turnaje S.O.S. Dekorace Cup na Vyšehradě, což už bylo jasné před týdnem. V posledním zápase značně oslabení ševci v sobotu remizovali s týmem Loko Vltavín 1:1. V Praze mají úspěšnou bilanci: 3 výhry a 2 remízy. V neděli 28. února nastoupí od 14 hodin ve finále proti vítězi druhé skupiny - divizním Kunicím.

K zápasu proti Loko Vltavín měl trenér Spartaku Luboš Zákostelský k dispozici jen jedenáct zdravých hráčů. Na marodce jsou totiž Mour, Endl, Janů, Předota, Lalik, Vukadinovič, Chylík, Vavřina, Brůžek.

Utkání mělo vyrovnaný ráz s občasnou převahou ševců, kteří šli do vedení po dlouhém autu Kočího. Míče se zmocnil Kostečka, šel s ním po pravé straně a překonal gólmana Švestku střelou ke vzdálenější tyči. Ve 33. minutě mohl jít Spartak do dvougólového vedení, jenže Machova střela zamířila vedle. Vltavín měl šanci na vyrovnání těsně před poločasem. Marčíkovu střelu brankář Jakubov vyškrábl ve 44. minutě na roh.

Po obrátce se dostal do další šance v 59. minutě Mach, ale hlavičkoval jen do Švestky. Vltavín se tlačil do vyrovnání. V 73. minutě měl Jakubov práci s Krimlákovým pokusem a pak brankáře ševců zastoupil na brankové čáře v 80. minutě stoper Kochlöfl. Branky se Pražané dočkali tři minuty před koncem. Jakubov první střelu vyrazil, ale míč mu do sítě vrátil Janků.

Podle oficiálního webu Sezimova Ústí pojede Spartak ve středu 24. 2. do Červených Peček u Kolína, kde se střetne v přípravě s druholigovou Čáslaví. Generálku na jarní část ČFL má v plánu v neděli 7. března v Kunicích. Zápas byl domluven dopředu, takže se na něm nic nezmění ani poté, co vešlo ve známost, že se stejným soupeřem budou ševci hrát finále na Vyšehradě.

Loko Vltavín - Spartak MAS Sezimovo Ústí 1:1 (0:1)