Juniorka Žižkova si poradila s domácím Vyšehradem

V sobotu zakončila juniorka Viktorie Žižkov své měsíční putování vyšehradským turnajem. Po základní skupině bylo jasné, že si zahraje o 7. místo proti domácímu Slavoji Vyšehrad. Viktorka utkání zvládla a po dobrém výkonu zvítězila o dva góly - 3:1.

Úvod utkání se odehrával v poklidném tempu. Po čtvrthodině hry přišel první útočný náznak domácího Vyšehradu. Tomáš Dubský vyzval obloučkem středem Kubíka, který se do zakončení neprobojoval. V 17. minutě kontrovala Viktorka. Polanský házel aut na Procházku, odražený balón však mířil nad vyšehradskou branku. Ve 26. minutě zakombinovali Turek s Matějkou, první jmenovaný si připsal střelu na bránu, kterou gólman Slavoje Žák lapil. Po 35 minutách hry na chvíli převzali otěže zápasu domácí, Kubík kombinoval s Oldřichem Dubským, Kubíkova akce však byla zastavena krásným obraným skluzem Balíka.

Viktorka působila v prvním poločase aktivnějším dojmem, její akce po stranách byly nebezpečné. Zaslouženého úspěchu se dočkala těsně před koncem poločasu. Velký podíl na gólu měl Demjan, který u pravého rohového praporku vybojoval zdánlivě ztracený míč. Následně odcentroval před bránu na volného Matějku, který se ze tří metrů nemohl mýlit - 1:0 pro Viktorku.

Do druhého poločasu udělal trenér Viktorky čtyři změny v sestavě, Vyšehrad poslal do boje Juckema. Američan našel v 48. minutě napravo Doška, ten odcentroval na Oldřicha Dubského a Boháč si připsal první vážnější zákrok v utkání. V 51. minutě se poprvé ukázal Bukač, jeho tvrdá střela šla těsně vedle.
V 57. minutě diváci viděli další gól Žižkova. Matějka, Novák a Folwarczny předvedli parádní „ťukes“ středem hřiště, Folwarczny nadělil gólmanovi Žákovi jesle a stav byl 2:0. Běžela 64. minuta, Vyšehrad rychle rozehrál autové vhazování na půli hřiště a domácí se řítili do brejku. Kubík nahrál napravo Doškovi, který přízemním centrem našel před bránou Juckema - 2:1.

I po snížení hrála Viktorka koncentrovaně v soubojích, a tak místo očekávaného tlaku Vyšehradu přišla pouze tvrdá střela Tomáše Dubského ve 74. minutě. Navíc hned z protiútoku vstřelila Viktorka třetí gól. Hřebeček našel Bukače, který prokázal, že neztratil nic ze svého střeleckého nadání a umístěnou přízemní střelu poslal k pravé tyči Žákovy svatyně.

O dvě minuty později vyvrcholil menší závar v žižkovském pokutovém území odpískáním nepřímého kopu, ze kterého střídající Chlad napálil pouze zeď. V posledních 10 minutách Vyšehrad otevřel obranu a hnal se dopředu. Z aktivity vytěžil dvě hlavičky Chlada - do Boháčovy náruče a vedle. Otevření zadních vrátek však přináší rizika brejků. Viktorka si jeden přichystala na 89. minutu. Boháč prokázal dobré čtení hry. Dlouhým výhozem za půlku na Demjana založil protiútok. Demjan udělal kličku obránci a napravo našel volného Hřebečka. Ten však 100% šanci zahodil.

V konečném pořadí turnaje obsadila juniorka Viktorky 7. místo, domácímu Vyšehradu patří 8. příčka.

Sestava Žižkov B: Boháč - J. Procházka, Markuzi (45. J Novák), Biško, Balík - Polanský (45. Dočekal), Turek (45. Folwarczny), Houžvička (61. Boček), Hřebeček - Demjan (45. Bukač), Matějka (70. Demjan)

Sestava Vyšehrad: Žák - Budějský, Došek, Lendiel, Jurčík (45. Juckem), O. Dubský, T. Dubský (78. Kulovaný), Kubík (73. Chlad), Chalupa, M. Pospíšil (52. T. Hrdlička), Matuszny

Viktoria Žižkov B - Vyšehrad 3 : 1

zdroj:fkvz.cz