Kvalifikace ME hráčů do 17 let: Výhra s Ukrajinou

[b]Aktulizováno.[/b] Čeští fotbalisté do 17 let v sobotu zvítězili ve druhém utkání elitní kvalifikační fáze o postup na mistrovství Evropy nad Ukrajinou 2:1 a udrželi si naději na účast na finálovém turnaji v Lichtenštejnsku. Aby vyhráli svoji skupinu, potřebují v úterý v závěrečném duelu porazit Nizozemsko, nejlépe o dvě branky.

Český kouč Jiří Štol udělal po nečekané čtvrteční prohře s Gruzií několik změn v sestavě, které se mu záhy osvědčily. Domácí vstoupili do duelu v Kyjově aktivně a po patnácti minutách se dostali díky Hurkově hlavičce do vedení.

Po změně stran musel nejprve po faulu mimo vápno předčasně pod sprchy brankář Veselý, červenou kartu však o čtvrthodiny později viděl také Ukrajinec Vakulenko. Hosté záhy vyrovnali, ale českému celku se povedlo při závěrečném náporu v první minutě nastavení vstřelit vítězný gól. Hlavou se trefil Patrik Twardzik.

Štolovi svěřenci potřebují v závěrečném duelu s Nizozemskem získat všechny tři body. Pokud Gruzie neporazí Ukrajinu, stačí Čechům jakákoliv výhra, v opačném případě musejí zvítězit aspoň o dva góly. Na šampionát postoupí vítězové skupin a také nejlepší celek z druhých míst.

ČESKO "17" – UKRAJINA "17" 2:1 (1:0)