Prepsl z Frýdku-Místku zve na Břeclav

V sobotu 3.4.2010 se utká Frýdek-Místek na domácím hřišti s Břeclaví. Frýdečtí v prvním jarním kole přivítali na svém hřišti Bystrc, kterou porazili 2:1. Bylo to jejich poslední vítězství. Od té doby na plný bodový zisk, po dvou remízách, čekají. Na sobotní utkání zve v rozhovoru pro webové stránky Frýdku-Místku brankář Ondřej Prepsl.

Na konci podzimu jste si zlomil klíční kost. Delší dobu jste promarodil. Jak to vypadá s vaším zraněním nyní?

Teď už je všechno v pořádku, nejhorší byly pro mě ty začátky, kdy dle lékařů jsem byl již v pořádku, ale já si to stále nosil v hlavě. Teď už je to ale všechno za mnou.

Jak byste hodnotil duel s Bystrcí, který jste naštěstí dokázali otočit ve svůj prospěch?

Jedním slovem – katastrofa. Ze začátku jsme vůbec nevěděli, co máme hrát. První poločas byl z naší strany hrůzostrašný. V poločase jsme si pak něco v kabině řekli a začali plnit, jenže nás v 50. minutě zmrazil z první vážné šance soupeř gólem. To se nám na jaře stává v podstatě v každém zápase.

Jak je to nepříjemné pro brankáře, když soupeř vyloženě brání a vystřelí za celé střetnutí pouze třikrát na bránu?

Tak určitě každý gólman má radši, když jde na něj během utkání deset střel a je tak pořád v permanenci. Tohle jsou pak pro brankáře strašně těžké zápasy. Hlavně na soustředění a koncentraci. Ale já jsem na hřišti od toho, abych něco chytil.

Jak vám bylo v brance, když ještě pět minut před koncem utkání soupeř vedl?

Hlavou mi probíhaly hodně špatné věci. Je však super, že to kluci dokázali naštěstí otočit.

Výhrou jste se dostali na průběžnou čtvrtou pozici, ale hlavně jste nedopustili, aby se na vás Bystrc bodově dotáhla….

My jsme se před začátkem jarní části soutěže koukali směrem nahoru, ale po dvou odehraných kolech jsme museli vzít v potaz i celky, které jsou pod námi. To bylo hodně nepříjemné.

Vás teď čeká o víkendu Břeclav, takže s čím do následujícího domácího střetnutí půjdete?

Určitě budeme chtít zvítězit, jsou to povinné tři body, doma musíme vyhrávat všechno. Vlastně se od nás ani nic jiného nečeká. Z těch dvou utkání, které nás teď doma čekají (Břeclav a Mutěnice, pozn. red.) musíme bezpodmínečně vybojovat šest bodů. Jednak abychom byli klidnější, a jednak abychom se dotáhli na špici tabulky.

Výhra nad Bystrcí přišla po dlouhých šesti kolech. Víte to?

Někde jsem to na nějakých stránkách četl, ale s klukami v kabině jsme to vůbec nerozebírali. Jsme však rádi, že se to podařilo konečně prolomit.

Na jaře si držíte stále neporanitelnost. Je tedy spokojenost či nikoliv?

Spokojenost by samozřejmě byla, kdybychom měli na svém kontě bodů devět a ne pět.

Co byste divákům vzkázal před následným zápasem s Břeclaví?

Určitě bych je velice rád pozval na daleko lepší fotbal, než jsme předvedli s Bystrcí. My uděláme na hřišti všechno, abychom ten duel nakonec vyhráli.