Přestřelka v Brně: úspěšnější byla Mladá Boleslav

Branka obránce Kaliny tři minuty před koncem zajistila fotbalistům Mladé Boleslavi v Brně vítězství 3:2. Brňané tak nezlomili domácí neúspěchy s tímto soupeřem, se kterým ani na třetí pokus nezískali ani bod. Rozhodující gól inkasovali Brňané v oslabení, posledních sedm minut dohrávali bez vyloučeného Dostálka.

Brňané se bez dvou zraněných opor zadních řad Trousila a Husára dostali od počátku zápasu pod nepříjemný tlak soupeře. Problémy jim dělal zejména aktivní a technicky vybavený Kulič, z jehož akcí hrozilo největší nebezpečí. Po deseti minutách se domácí fotbalisté probrali, mysleli také více na útok. Jejich akcím však chyběla přesnější finální přihrávka, kterou by přehráli obranu protivníka.

Právě Kulič stál také u zrodu vedoucí boleslavské branky, když průnik po pravé straně zakončil zpětnou přihrávkou na nabíhajícího Sedláčka. Na jeho přesnou přízemní střelu k tyči ve 25. minutě brněnský brankář Bureš nereagoval. O dvě minuty později už mohla získat Boleslav dvoubrankový náskok, když Kuličův přetažený centr Bureš v poslední chvíli vytáhl alespoň na břevno, od kterého se míč odrazil do zpět do pole.

Zvýšené útočné úsilí vyneslo brněnským fotbalistům ve 34. minutě vyrovnání. Kalabiška získal důsledným napadáním obránců soupeře míč, narazil si jej s Rabušicem a sólový útok zakončil přesnou střelou pod brankářem Šedou.

Ze srovnaného skóre se však Brňané radovali pouhé čtyři minuty. Po Huškově faulu z trestného kopu těsně za hranicí trestného území přidal Sedláček přesnou ránou pod břevno druhý gól.

I po získání jednobrankového náskoku spoléhala Boleslav na otevřenou partii, trestala každou chybu soupeře rychlým protiútokem. Brňané však po změně stran ještě vystupňovali své úsilí po vyrovnání. Jejich snaha se naplnila v 59. minutě, kdy Dostálek našel kolmou přihrávkou na pravé straně nabíhajícího Kalabišku. Ten odcentroval na Rabušice, jenž hlavičkou do odkryté části branky vyrovnal.

Poslední půlhodina nabídla hodně prořídlým tribunám pohledný útočný fotbal, v němž oba týmy toužily po plném bodovém zisku. Brňané měli vyloženější šance, které ale Polách a Dvorník neproměnili. Po vyloučení Dostálka po druhé žluté kartě unikla po pravé straně Kalina a jeho branky zajistila Boleslavi těsné vítězství.

1. FC Brno - FK Mladá Boleslav 2:3 (1:2)
Branky:
34. Kalabiška, 59. Rabušic - 25. a 38. Sedláček, 87. Kalina. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Jiřík. ŽK: Křeček, Rabušic, Dostálek - Mendy,Táborský, Rolko. ČK: 83. Dostálek. Diváci: 2410.

Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Huška (43. Križko), Okleštěk - Dostálek, Křeček, Polách - Rabušic (76. Šural), Došek, Kalabiška. Trenér: Beránek.
Ml. Boleslav: Šeda - Kalina, Procházka, Rolko, Hrdlička - Zahustel, Mendy (79. Opiela), Kúdela, Sedláček (67. Poláček) - Kulič, Táborský (58. Chramosta). Trenér: Stanner.