Ústí překvapivě podlehlo Hlučínu a komplikuje si postup

[tag]AKTUALIZOVÁNO[/tag] Ústí nad Labem překvapivě prohrálo v druhé lize s předposledním Hlučínem 1:2 a sobotní porážka mu může zkomplikovat boj o postup. O výhře outsidera rozhodl v předposlední minutě Gulajev.

Domácí zatlačili soupeře před jeho pokutové území a vytvářeli si slibné šance. Gulajeva a Koubek však v závěru prvního poločasu neuspěli. Naopak Ústí z ojedinělé příležitosti udeřilo, když ve 43. minutě Jindráček z 20 metrů trefil horní roh branky.

Ve druhé půli se dlouho hrálo bez šancí. Až v 67. minutě po zaváhání Valenty si Bogdaň naskočil na centr a nedal brankáři Novákovi šanci. Po inkasovaném gólu se ústecká obrana sesypala jako domeček z karet. Gulajev, jenž předtím orazítkoval břevno, se v 89. minutě dočkal i přesné trefy a rozhodl.

Hlučín - Ústí nad Labem 2:1 (0:1)
Branky:
67. Bogdaň, 89. Gulajev - 43. Jindráček. Rozhodčí: Mikel - Tacina, Adámková. ŽK: Koubek - Džuban. Diváci: 750.

Fotbalisté Mostu nebodovali v této druholigové sezoně ani ve druhém vzájemném utkání s Opavou. Slezané ve 24. kole navázali na podzimní domácí výhru 4:2 triumfem 1:0 na severu Čech a udělali mocný krok k záchraně. Opava poprvé po pěti zápasech naplno bodovala a slavila vůbec premiérovou výhru na hřišti soupeře v této sezoně. Poskočila díky tomu na jedenácté místo o bod za Most, který prohrál poprvé po pěti kolech.

Jediný gól zápasu padl už v 9. minutě, kdy Novákův dlouhý výkop přeletěl mostecké obránce a Korčian šikovně přehodil brankáře Palečka. Vyrovnat mohl mladý reprezentant do devatenácti let Hora, ale jeho dvě střely se mezi tyče nevešly. V závěru prvního dějství pak domácí podržel Paleček, když skvěle vytěsnil Kišovu nepříjemnou střelu.

Druhý poločas se nesl ve znamení mostecké snahy o vyrovnání. Kromě několika nebezpečných závarů se ale domácí fotbalisté do zakončení prakticky vůbec nedostali.

Most - Opava 0:1 (0:1)
Branky:
9. Korčian. Rozhodčí: Královec - Moláček, Moudrý. ŽK: Bodeček, Jedinák - Čáp. Diváci: 350.

Hráči Zlína nevyužili možnost výrazněji se přiblížit k postupu do první ligy. V předposlední minutě domácího utkání 24. kola proti Sokolovu přišli o výhru a po remíze 1:1 snížili ztrátu na druhé Ústí nad Labem, které dnes vyšlo naprázdno v Hlučíně, jen na pět bodů.

Domácí viditelně toužili po třech bodech a vstoupili do utkání ve velkém stylu. Bačův volej Zachardovu bránu ještě o centimetry minul, ale další volej Zbožínka po odvrácené standardní situaci už zapadl přesně k tyči sokolovské branky. V nadějné pozici pak jen těsně netrefil Šmahajův centr útočník Poznar.

Sokolov se připomněl dvěma nebezpečnými pokusy na konci první půle. Po rohovém kopu nevyužil nedorozumění ve zlínské obraně Kura, jenž mířil z výhodné pozice vysoko nad. Poslední vzruch do přestávky obstarala po rychlém kontru Mlikova hlavička směřující doprostřed brány.

Po změně stran Sokolov solidně kombinoval, ale na dostřel zlínské branky se dostával sporadicky. Teprve čtvrthodiny před koncem se zničehonic dostal k odraženému míči ve zlínské šestnáctce hostující Čada, jenže proti jeho tutovce vytáhl skvělý zákrok Skácel. Na druhé straně mohl po Šmahajově přiťuknutí rozhodnout Kurtin, ale z výhodné pozice mířil těsně nad. Sokolov toho využil a v předposlední minutě zásluhou pohotového skluzu Mliky srovnal. Na stranu Zlína mohl opět strhnout vedení kapitán Zbožínek, ale po rohovém kopu bránu těsně minul.

Zlín - Sokolov 1:1 (1:0)
Branky:
26. Bača - 89. Mlika. Rozhodčí: Ochotnický - Slavík, Szarowski. ŽK: Kroča, Křiva (oba Zlín). Diváci: 2245.