Messi a spol. neobhájí! S Bayernem si finále zahraje Inter

Hráči Barcelony triumf v Lize mistrů neobhájí. Katalánci totiž nedokázali smazat dvoubrankový náskok Interu z prvního zápasu a na Nou Campu porazili milánský celek jen 1:0. Svěřenci kouče Josého Mourinha tak po úvodní výhře 3:1 postoupili do finále, kde změří síly s Bayernem Mnichov.

Výsledky letošní Ligy mistrů

Domácí Barcelona nastoupila do utkání s vědomím, že k postupu musí vstřelit minimálně dva góly a žádný nedostat. Kouči Guardiolovi chyběl obránce Carles Puyol, který si odpykával karetní trest. Na pozici stopera ho tak nahradil Gabriel Milito, který se tak dočkal souboje se svým bratem Diegem, útočníkem Interu.

Italskému celku chyběl distancovaný Dejan Stankovič, ale trenéru Mouirnhovi určitě udělal radost Wesley Sneijder, který drobné zranění doléčil a v základní sestavě nakonec nastoupil.

Popravdě řečeno, Inter si byl svého náskoku z úvodního měření sil velmi dobře vědom a také tomu přizpůsobil svoji hru. Barca ale jen těžko hledala skulinky v dobře organizované obraně svého soupeře.

Hvězdní hráči domácích ze svého umu v prvním poločase nepředvedli prakticky nic i přesto, že Inter hrál od 28. minuty oslaben o jednoho muže. Thiago Motta sáhl do obličeje Busquetsovi, který se zhroutil jako podťatý. Záložník hostů ale ihned viděl červenou kartu.

Výjimku tvořila jen 33. minuta, kdy povedenou střelu Lionela Messiho z hranice velkého vápna konečky prstů vytěsnil gólman César. Toho pak ještě vystrašil nebezpečnou střelou z trestného kopu Zlatan Ibrahimovič, tentokráte ale brazilský brankář zasahovat nemusel.

Pro oko diváka se bohužel ve stejném duchu nesl i druhý poločas. Inter houževnatě bránil a Katalánci se ne a ne prosadit k nějakému nebezpečnému zakončení. Zajímavý fotbal byl k vidění až v posledních deseti minutách utkání. Nejprve Krkič zblízka hlavou mířil nepřesně po centru Messiho, ale uběhly další dvě minuty a zaplněný Nou Camp explodoval.

Gerard Piqué se po přihrávce Maxwella šikovně zbavil obránce a střelou z otočky poslal Barcelonu do vedení. Najednou bylo o co hrát a svěřenci trenéra Guardioly zatlačili svého soupeře až před šestnáctku, dokonce se dočkali i druhého gólu po střele Krkiče, ovšem už předtím rozhodčí odpískal velmi přísně hraní rukou Keytovi.

I přes výhru Barcelony 1:0 do finále postupuje Inter, který uhájil vítězství 3:1 z prvního zápasu. O celkový triumf si zahraje 22. května v Madridu proti Bayernu Mnichov.