MSFL v Jihlavě zůstává

Boj FC Vysočina o záchranu MSFL je opět zdárně u konce. Jihlavské „béčko“ dnes přežilo těžké chvíle a nakonec v klíčovém duelu dvou ohrožených celků jasně zdolalo Bystrc-Kníničky 4:1. Při porážce juniorky Baníku v Uničově se tak třetí nejvyšší soutěž bude hrát v Jihlavě i od podzimu, tedy šestý ročník v řadě!

Vysočina vstoupila do utkání velmi aktivně. V 9. minutě se zastřeloval Lovětínský, ovšem jeho pokus skončil v rukavicích gólmana Krajíčka, který na podzim hájil jihlavské barvy.Brzy nato už byl domácí kapitán přesnější, když zužitkoval krásnou přihrávku Demetera. Hosté však potřebovali zvítězit a rozhodně se proto nevzdávali. Hrozili hlavně ze standardek a jednu z nich ve 23. minutě z rohu zužitkoval ve vyrovnání Břežný. Z domácího pohledu mohlo být ještě hůře ve 32. minutě, kdy byl ve vápně faulován Doubek, hlavní sudí nařídil penaltu, kterou však sám faulovaný neproměnil. Ve zbytku první půle již branka nepadla.

Nástup do druhé půle měla Vysočina přímo excelentní. Hned ve 46. minutě se prosadil po standardce Lovětínského sváteční střelec Gába. V dresu FC Vysočina skóroval poprvé po 78 zápasech! Na 3:1 zvýšil v 67.minutě vlastním gólem brněnský Lajcman. Výsledku dal konečnou podobu v 89. minutě střídající Kopic.

„Tento velice důležitý zápas měl několik fází. Po našem výborném úvodu a první brance přišlo nepříjemné vyrovnání z rohu a brzy na to i pokutový kop hostí. Tím, že ho Winter chytil, jsme přežili malou sportovní smrt. K vítězství nám poté hodně pomohl výborný vstup do druhé části. Naše výhra byla zasloužená. Těší mne, že jsme pro naše mladé talentované hráče udrželi MSFL i pro příští ročník,“ uvedl po utkání pro jihlavský web spokojený kouč Josef Vrzáček.

Sestava Jihlava B : Winter - Caha, Filip, Ptáček, Naniaš – Demeter (75. Kopic), Lovětínský, Gába, Cihlář (87. Pikl) – Peška (82. Leligdon), Simr.

Sestava Bystrc : Krajíček - Lajcman, Outrata, Břežný, Drábek – Veselovský, Šíma, Jirásek, Bubeníček - Doubek (71. Záblacký), Veselý (68. Moučka).

Jihlava B - Dosta Bystrc 4 : 1