Hradec se postaral o velké překvapení, Slovácko rozdrtilo Teplice

Hned první kolo přineslo obrovské překvapení. Mistrovská Sparta prohrála na půdě nováčka soutěže Hradce Králové. Ve druhém zápase Slovácko jasně přehrálo Teplice 3:0.

Hráči Slovácka byli od prvních minut aktivnější. Do šancí se postupně dostali Kuncl, Kordula, Švancara, Valenta, ani jeden z nich však branku vstřelit nedokázal. První teplickou šanci měl na svědomí Štěpán Vachoušek, střelu si však pohlídal brankář Filipko. Slovácko si vytvářelo řadu příležitostí ohrozit teplickou branku, využít je však nedokázala. 36. minuta přinesla první změnu skóre, kterou zařídil Švancara. V pokutovém území mohl ještě přihrávat Ondřejkovi, rozhodl se však pro technickou střelu, proti které neměl teplický gólman Grigar šanci zasáhnout. Po vedoucí brance Slovácka se hra výrazně změnila. Teplice začaly být aktivnější, zatímco Slovácko ubralo plyn.

Pár vteřin po začátku druhé půle vlétl do šestnáctky Ondřejka, přihrával pod sebe Švancarovi, míč však skončil u brankáře Grigy. Zatímco domácí zahrávali hned devět rohových kopů, Teplice se k prvnímu rohu dostaly až v 55. minutě, s centrem Vondráška si ale Košút poradil. V 64. minutě vletěl po rohu do pokutového území Volešák, Klein se snažil trefit míč, ale zasáhl Volešákovu hlavu. Rozhodčí odpískal penaltu a domácí tak dostali obrovskou příležitost navýšit svůj náskok. Švancara penaltu proměnil a do listiny střelců se zapsal dnes zapsal už podruhé.

V 72. minutě dokonal převahu Slovácka Kuncl. Domácí využili brejk, Ondřejka se těžko snažil přihrát Kunclovi, míč ale srazili tepličtí obránci tak nešťastně, že se dostal právě ke Kunclovi, který volejem trefil vzdálenější tyč. Pak už oba týmy zápas jen dohrávaly, Teplice tak domů odjíždí bez bodu a s třígólovým přídělem.

Statistiky zápasu Slovácko - Teplice

Sparta se v prvním zápase nové sezóny musela obejít bez kapitána Řepky. Nováček z Hradce vstoupil do zápasu aktivně, v 9. minutě neměl ke gólu daleko. Na střílenou střelu si na bližší tyč naběhl Pavel Černý, nedůrazný obránce mu dovolil dostat se k zakončení, míč však skončil vedle branky. Po čtvrt hodině hry se už domácí fandové mohli radovat. Po standardní situaci nešťastně tečoval míč Hoheneder tak, že přistál přesně na hlavu Tomáše Rezka, který proti Blažkovi nezaváhal.

Hradec byl při chuti. Další gól měl na kopačce Fischer, branku netrefil. Obrovskou příležitost promarnil také Pavel Černý. Pilař dostal míč, až do pokutového území, přihrával Černému, který ale odmítl navýšit náskok Hradce. Na druhé straně se ve vápně snažil prosadit Kadlec, proti třem hradeckým obráncům neuspěl. V další šanci se po centru Sionka ocitl Wilfried, hlavičkoval však nepřesně, stejně jako o několik minut později Kucka s Brabcem.

Po přestávce nahradila Hohenedra nová letní posila Sparty Leonard Kweuke. Srovnání se Sparta dočkala v 55. minutě. Akci začal hradecký Janoušek, který zdlouhavě zpracovával míč, až mu ho soupeř sebral. Krásnou přihrávku vymyslel Matějovský, našel Wilfrieda a ten se nemýlil. O pár minut později už ale jásali opět domácí. Václav Pilař si zpracoval míč na hranici pokutového území a technickou střelou umístil míč za Blažkova záda.

Sparťané se snažili zahrozit po pravé straně, kde si vzal míč Kweuke, nahrál do pokutového území Sionkovi, kterého však hradečtí obránci pokryli. Dobrou příležitost získali Letenští přímým kopem z výhodné vzdálenosti, Žofčák však pálil nad branku. Domácí ačkoli vedli v závěru o jeden gól, se neustále tlačili do vápna soupeře a snažili se náskok navýšit. Do obrovské šance se v nastavení dostala Sparta, Žofčák perfektně našel Wilfrieda, ten však pálil vedle. Mistr tak padl hned v prvním kole na půdě nováčka.