Spartu nepodceníme, směje se dvougólový Švanci

Spartu nepodceníme, směje se dvougólový Švanci

Hned dvě trefy si na své konto připsal útočník Slovácka Petr Švancara, který svému týmu pomohl k jasné výhře nad favorizovanými Teplicemi (3:0). V dalším kole čeká tým z Uherského Hradiště další těžký soupeř - Sparta. "Moc se na ten zápas těším," řekl pro eFotbal.cz "Švanci", kterého jste vy, čtenáři, zvolili Hvězdou 1. kola.

Zastihl jsem vás u holiče, jak jste spokojený s novým sestřihem?

"Nenechal jsem si tam dělat nic zvláštního. Jen jsem si to nechal zkrátit. Ono je lepší v tomhle počasí, když jsou ty vlasy kratší."

Pojďme k fotbalu. Teplicím jste dal dva góly, s přehledem jste zvítězili. Asi super pocit, že?

"Jsem za to moc rád. Určitě jsme chtěli takhle dobře vstoupit do nové sezony. Z naší strany to bylo vydařené utkání. Věděli jsme, že začátek nebude nic lehkého. Stačí se podívat na los. Nejprve Teplice, pak hned Sparta. O to líp se nám teď na Letnou pojede."

Publikum si zápas viditelně užívalo. Seděl v něm i váš syn. Prožíval jste utkání o to emotivněji?

"Přesně tak. Malýho jsem vzal na fotbal poprvé, teď už z něj něco má, takže to bylo super. Během zápasu jsme na sebe mávali. Jak říkáte, bylo to pro mě hodně emotivní. Hrálo se v šest hodin, kdyby byl zápas později, bylo by to asi horší, protože kluk musí chodit brzo spát. Díky tomu, že tam byl, tak ta výhra je o to hezčí."

Proběhla nějaká oslava po utkání?

"Ne, ne. Ono teď není co slavit. To přijde až v momentě, až se zachráníme. Člověk přijede po utkání unavený domů, pak se věnuje rodině... Ne, že by na slavení nebyla nálada, to určitě je. Na pivo si rád zajdu, ale až na to bude více prostoru."

Náš portál spustil novinku v podobě kanadského bodování, kromě gólů mapujeme tedy i brankové asistence. Co tomu nápadu říkáte?

"Podle mě je to hodně dobrý nápad. Budou takhle zviditelnění i hráči, kteří normálně moc gólů nedávají a přitom je připravují, kolikrát nahrávají před prázdnou bránu. Tohle rozhodně chválím a podporuju. Třeba to bude návod i pro ostatní média. Gratuluju vám k tomuto nápadu."

Příští kolo zajíždíte na Spartu. Jak se na zápas těšíte?

"Těším se moc, až tam zase na nás budou Pražáci pořvávat. To víte, já jsem kluk z Brna, a o to víc to budu prožívat, protože se to vždycky bralo tak, že Pražáci jsou něco víc. Bude to ale rozhodně těžký zápas, ale na druhou stranu nemáme co ztratit. Tohle není fráze, tak to prostě je."

Pojedete na Letnou vyhrát?

"Já chci vyhrát vždycky. Řekl bych vám to i v případě, že bychom jeli hrát na Real. I když tam by ta kvalita byla jasně na jejich straně. Ale vážně, já si myslím, že Spartu máme rozhodně čím překvapit a třeba se to podaří. Řeknu to jinak, Spartu určitě nepodceníme (smích)."