Dva přímé kopy a Liepaja bez problémů

Žádné komplikace si nepřipustili hráči Sparty v odvetném utkání 2. předkola Ligy mistrů s lotyšským celkem Metalurg Liepaja, nad kterým zvítězili s přehledem 2:0. Oba góly padly z přímého kopu – první vstřelil Matějovský, těsně před přestávkou ho napodobil Zeman. Dalším soupeřem Letenských bude Lech Poznaň, který až po penaltách (9:8) vyřadil Inter Baku.

Výsledky 2. předkola Ligy mistrů

V základní sestavě Sparty dostali v útoku příležitost od samotného úvodu Jeslínek s Lačným. Wilfried s Kweukem se neobjevili ani na lavičce náhradníků. Do zápasu nenaskočil ani Sionko, kterého nahradil Vacek.

Letenští byli v první půli aktivnější. Odměnou za to jim byl gól, který padl už po dvanácti minutách. Jeho autorem byl Marek Matějovský, který z přímého kopu trefil pravý roh brány Metalurgu.

Další velkou příležitost si vypracovali Chovancovi svěřenci po necelé půlhodině hry. Kadlec našel zpětnou přihrávkou volného Lačného, který mohl ještě prodloužit na osamoceného Vacka. Místo toho však zvolil střelu, již zblokoval jeden z obránců lotyšského celku.

Před pauzou se ale diváci na Letné dalšího gólu přece jen dočkali a byl velice podobný tomu prvnímu. Na 2:0 zvýšil střídající Zeman, jenž se trefil z přímého kopu podobně jako Matějovský.

Druhý poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. Sparťané hráli s přehledem to, co potřebovali, do útočení se příliš nepouštěli. Lotyšský celek, zřejmě smířen se svým osudem, sice oproti první půli zlepšil svou hru, na překonání letenské obrany to ale nestačilo ani náhodou.

První zajímavá akce druhé půle se zrodila čtvrt hodiny před koncem, s obrovskou šancí ale Sparta naložila mizerně. Slibně vypadající přečíslení tři na dva zkazil ve finálové fázi Jeslínek, který nahrál jen dobíhajícímu obránci Metalurgu.

Druhou příležitost si vypracoval Chovancův tým o pár minut později. Zeman rozehrál střílený centr, který jen těsně minul Hoheneder, který by jinak zakončoval do prázdné branky. Sparta tak nakonec zvítězila 2:0 a těší se z postupu do třetího předkola LM.