Kolaps Sparty! Žilina je krůček od postupu

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Ani domácí prostředí nepomohlo Spartě v play-off Ligy mistrů k příznivému výsledku se Žilinou, která si z Letné odváží po zásluze výhru 2:0. Spartě navíc budou v odvetě chybět vykartovaní stopeři Řepka s Brabcem.

Fakt, že Sparta hrála téměř bez poloviny základní sestavy, jakoby nehrál od úvodních minut žádnou roli. Letenští byli výrazně aktivnější a po dvanácti minutách byli málem odměněni gólem. Kweuke uháněl po nádherné přihrávce Žofčáka zcela sám na gólmana Dúbravku, ale zakončení se mu vůbec nepovedlo, a tak s jeho slabým pokusem neměl slovenský brankář velké problémy.

Záhy mohlo udeřit také na druhé straně. Řepka dva metry za šestnáctkou fauloval a následoval přímý kop, k němuž se postavil Jež. Ten míč trefil parádně, ale Blažek ještě lepším zákrokem vyrazil balon na tyč. V první čtvrthodině tak byly k vidění dvě vyložené šance na obou stranách.

Přestože i v dalších minutách byli Chovancovi svěřenci aktivnější, byla to Žilina, kdo si vypracoval další gólovku. Jež centroval do vápna, kde si Brabec nepohlídal volného Oravce. Ten hlavičkoval k pravé tyči, ale Blažek vynikajícím zákrokem svůj tým podržel.

Pak už o sobě zase dávali vědět sparťané. Nejprve Lačný z 25 metrů dal míči opačnou faleš, než bylo žádoucí, a míč prosvištěl okolo levé tyče. Chvíli nato po pravé straně unikal Žofčák, jemuž se v dobré pozici střela nevydařila a byla jen tečována na roh. Do třetice to po dlouhém centru nechtěně hlavičkoval na vlastního brankáře Oravec, Dúbravka byl však pozorný.

Šok pro zaplněnou Letnou přišel krátce po pauze. Majtán odcentroval do vápna, Blažek ani Hoheneder na jeho pas nedokázali zareagovat, a tak přišel trest. K odraženému míči se dostal Ceesay a míč napálil přízemní dělovkou k levé tyči - 0:1.

Po vstřelené brance Žilina ožila a Letenští mnohdy jen přihlíželi. V 62. minutě domácím příznivcům znovu zatrnulo a byl u toho opět Ceesay, jehož pokus přes obránce jen o centimetry minul pravou tyč domácí branky.

Sparta se mohla dočkat vyrovnání v 69. minutě, ale štěstí se přiklonilo na stranu soupeře. Kucka z přímého kopu napálil zeď, od níž se míč odrazil a jen o kousek minul pravou tyč žilinské brány. Gól ale mohl padnout záhy i na druhé straně. Ceesay místo střely ve vynikající pozici volil přihrávku, která směřovala do ofsajdu.

Jenže hosté své neproměněné šance nemuseli vůbec litovat. Mráz v 73. minutě zahrával rohový kop, na míč si vyskočil nikým neatakovaný Oravec a s přehledem poslal míč do sítě - 0:2. Do konce utkání už Chovancův tým nedokázal nic vymyslet, a do odvety tak jde jen s teoretickou šancí na postup. V Žilině navíc Spartě budou kromě Matějovského chybět oba stopeři. Řepka i Brabec totiž inkasovali žluté karty!