Výsledek byl pro Kroměříž příliš krutý

V sobotním zápase přivítala vedoucí Opava mužstvo z Kroměříže. Přestože byla Kroměříž po šesti kolech až ve druhé polovině tabulky, její hra podle toho od úvodních minut nevypadala.

V úvodu zápasu si ani jedno z mužstev nevypracovalo žádnou vážnější situaci, která by mohla vést ke skórování. O to větší radost měli domácí, když si na jeden z centrovaných míčů vyskočil Chmelíček a díky svému důrazu v malém vápně otevřel skóre – 1:0.
O chvíli později mohl vedení Opavy pojistit Vyskočil, ale nabídku Chmelíčka nevyužil. Ve 20. minutě udeřili také hosté. Po rohu se do šestnáctky vřítil nikým nestřežený Matoušek, který hlavou srovnal.
Vyrovnaný stav ale nevydržel dlouho. Už ve 24. minutě technická střela Dušana Žmolíka okolo zdi znamenala vedení Opavy 2:1.
Po půlhodině hry měli příležitost přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti také hosté. Kapitán Mazouch ale střílel pouze do hradby žlutomodrých těl. Ve 33. minutě posunul patičkou míč v šestnáctce na zcela volného Halašku Chmelíček, ten ale opovrhnul vstřelení sedmé branky v sezoně a zblízka mířil nad bránu. „Je škoda, že stoprocentní šanci za stavu 2:1 neproměnil Milan Halaška. Určitě bychom se uklidnili a náš výkon by byl jiný,“ okomentoval tuto situaci na webu Opavy trenér Mazura.

Hned dvě minuty po přestávce se bez zavinění protihráče schoulil na zem oblíbenec opavských fanynek Zdena Partyš a musel být odnesen na nosítkách. Na hřiště šel místo něj Václav Zapletal. Další důležitý moment se na hřišti odehrál ve 47. respektive 50. minutě – dvě žluté karty dostal Smutný a hosté hráli o deseti.
„Oba tyto momenty nás ovlivnily. Kroměříž i v deseti vystupňovala svůj tlak, přerušovala naši hru a my jsme se nedokázali dostat dopředu,“ zlobil se i přes výhru Josef Mazura, který na webu ještě dodal: „Ve druhém poločase jsme nehráli dobře, hodně jsme ztráceli balony. Nebyli jsme agresivní, jako bychom se uchlácholili tím, že vítězství nějak přijde samo. Sice jsme dali čtyři branky, ale to až díky dvěma trefám v závěru.“

Přestože měla Opava početní výhodu, na hřišti to vypadalo přesně naopak. Kroměříž vyrážela k rychlým protiútokům, v 54. minutě po střele Grima míč dokonce olíznul tyč. Domácím se lepila smůla na kopačky, většinu akcí zhatily nepřesnosti. Oživení přišlo až v závěru, kdy se na hřišti objevila dvojice Korčián a Schaffartzik. V 85. minutě se prodral prvně jmenovaný do šestnáctky a střelou do růžku hostující svatyně zvýšil na 3:1. Čtvrtou branku přidal v samém závěru druhý jmenovaný, když zužitkoval přihrávku za obranu.

„Z naší strany to bylo utkání, které jsme neodehráli dobře. Viděli jsme v Městských sadech kvalitního soupeře, který hrál výborně kombinačně,“ zakončil Mazura.

Sestava SFC OPAVA: Novák- Kolínek, Cigánek, Švrček, Čáp - Partyš (49.Zapletal), Knapp, Žmolík, Vyskočil, Chmelíček (86.Schaffartzik), Halaška (80.Korčian)

Sestava HS Kroměříž: Vogl - Matoušek, Šilinger, Klabal, Stojaník - Klimek (75.Kaňa), Grim (80.Fiala)