Maléř: Chyby v obraně se stále opakují

Vítězstvím a velmi solidním výkonem se rozloučili s domácím prostředím v tomto kalendářním roce fotbalisté zlínské juniorky. Ti porazili ve 14. kole Moravskoslezské fotbalové ligy béčko Brna 2:1.

Mladí ševci sehráli první poločas jako z partesu. Již ve 4.minutě otevřel hlavou skóre Poznar. Jediná šance Brna v úvodním dějství přišla za čtyři minuty po rohovém kopu, kdy se k odraženému míči dostal Šamánek, ale napálil jej vysoko nad. Na konci úvodní desetiminutovky postupoval sám na Bureše rozběhnutý Švach, brněnský gólman ale skvěle zakročil a svůj tým podržel i při následné dorážce Křivy. Brněnský brankář výborně zasahoval i ve 27. minutě, kdy zlikvidoval Poznarovu hlavičku po předchozím centru Kociána.
Nejlepším hráčem prvního poločasu byl bezesporu brněnský gólman Bureš. Ve 40.minutě však musel podruhé kapitulovat. Rychlá akce začala u gólmana Dostála, Švach prodloužil na Poznara, který uvolnil svého útočného kolegu Rokose a ten svou první třetiligovou brankou gólově uzavřel první poločas.

Mladí ševci začali slibně i po přestávce, když tvrdou ranou z dálky se připomněl neúnavný Konečník. Poté se připomněli hosté. Zničehonic se zjevil sám před Dostálem zakončující Šamánek, ovšem zlínský gólman na brankové čáře parádně zakročil. Poté získali územní převahu Brňané. Do mírného tlaku se dostali především díky standardním situacím a zlepšené hře ve středu hřiště, proti spolehlivě pracující defenzivě Zlína se však prosazovali příliš složitě a nedůrazně.
Pak přišla 86.minuta a Brno udeřilo po standardní situaci. K míči se dostal Štourač a vrátil Brnu naději. Žádný závěrečný tlak hostujícího týmu se už ale nekonal. Ševci šikovně podrželi míč na polovině soupeře a více než zasloužené vítězství s přehledem uhájili.

"První poločas jsme prospali a soupeř nás potrestal dvěma góly. Po přestávce jsme se výrazně zvedli a hrál se fotbal nahoru dolů, bohužel se nám podařilo proměnit pouze jednu šanci. Mrzí mě ale především naše chyby v obraně, které se opakují. Za výkon v první půlce jsme si asi nezasloužili bodovat," uvedl na brněnském webu k utkání trenér Petr Maléř.

Sestava Zlín B: Dostál – Kocián, Jugas, Linek, Kašpar – Švach, Bublák, Křiva (51. Čelůstka M.), Konečník (75. Šumbera) – Rokos (84. Kurtin), Poznar.

Sestava Brno B: Bureš – Buchta, Foukal, Kršák, Okleštěk (82. Pašek) – Chlup (46. Michna), Šamánek, Huška (63. Jukl), Cupák – Štourač, Kušulič.

Zlín B - Brno B 2 : 1