Kuckův Janov dostal na San Siru naloženo

[hot]AKTUALIZOVÁNO[/hot] Hráči Interu Milán nadále drží v Serii A krok s vedoucím městským rivalem AC, když v neděli porazili doma FC Janov 5:2. Nový kouč Leonardo si v utkání připsal rekord, protože žádnému jinému trenérovi se ještě nepodařilo získat ze třinácti zápasů 33 bodů.

Utkání ale pro favorita nezačalo dobře. Krátce před přestávkou totiž otevřel skóre hostující Palacio a Interu se povedlo otočit výsledek až v šesté desetiminutovce, kdy se dvakrát prosadil Eto'o a jednou Pazzini. Inter tak nadále ztrácí na AC pět bodů.

Třetí Neapol pouze remizovala bez branek s předposlední Brescií. Velkou postavou souboje mezi Fiorentinou a Catanií byl rumunský útočník Adrian Mutu, který se na trávník vrátil po týdnech absence zaviněné požadavkem hráče odejít z klubu. V neděli zaznamenal kontroverzní fotbalista dva góly do sítě soupeře a výrazně tak pomohl "Fialkám" k výhře 3:0.

Z vítězství se radovali také Lazio Řím, které i bez českého útočníka Libora Kozáka v sestavě porazilo na domácím trávníku Palermo 2:0. Obě branky římského celku obstaral už v prvním poločase Giuseppe Sculli. Lazio tak drží čtvrtou příčku v tabulce.

Sampdoria Janov nebude mít na 28. kole nejvyšší italské soutěže dobré vzpomínky. Na domácí půdě totiž podlehla celku, který je na tom v tabulce Serie A ještě hůře a Cesena si z jejího hřiště odvezla tři body za výhru 3:2, když ještě pár minut před koncem vedla o tři branky.

Volta a Maccarone, jenž se trefil z pokutového kopu, sice v posledních sedmi minutách vrátili Sampdorii do hry, ovšem více už janovské mužstvo nestihlo a v tabulce pravdy si tak připsalo další ztrátu. S Interem to v minulém kole ještě šlo vzít, s Cesenou už to bude klubové vedení brát hůře.

Italská liga, 28. kolo:

Sampdoria Janov - Cesena 2:3 (0:1)
Branky: 83. Volta, 90. z pen. Maccarone - 46. a 48. Giaccherini, 43. Parolo.

Bologna - Cagliari 2:2 (1:0)
Branky: 29. Di Vaio z pen., 90. Ramirez - 59. Cossu, 83. Ragatzu.

Fiorentina - Catania 3:0 (2:0)
Branky: 21. a 24. Mutu, 61. Gilardino.

Chievo - Parma 0:0
ČK: 74. Paletta (P).

Inter Milán - FC Janov 5:2 (0:1)
Branky: 51. a 57. Eto'o, 50. Pazzini, 71. Panděv, 84. Nagatomo - 40. Palacio, 90. Boselli.

Neapol - Brescia 0:0

Udinese - Bari 1:0 (0:0)
Branka: 76. Di Natale z pen.

Lazio Řím - Palermo 2:0 (2:0)
Branky: 7. a 18. Sculli.
Útočník Lazia Řím Libor Kozák strávil zápas na lavičce náhradníků.