Baník s Boleslaví nepřesvědčil, ale poprvé na jaře bodoval

Hráči Baníku Ostrava zvítězili v pondělní dohrávce 20. kola Gambrinus ligy na domácím stadionu nad Mladou Boleslaví 1:0. O výhře týmu z Bazalů rozhodl povedený nástup do utkání a gól Adama Varadiho, který při absenci zkušených hráčů navlékl kapitánskou pásku.

Trenér Baníku Ostrava Karol Marko udělal v sestavě svého týmu řadu změn, nenastoupili zkušení René Bolf (údajně zranění), Martin Lukeš (karetní trest), Tomáš Marek či Róbert Zeher. Sestava doplněná mladíky si počínala aktivně a už v první minutě po průniku Varadiho hlavičkoval nebezpečně Frejlach. Brankář hostů Miller však střelu vyrazil.

V 11. minutě pak Varadi podnikl akci po stejné straně a hledal opět Frejlacha, jenže Miller jeho střílený centr na malém vápně vyrazil. Povedený úvod přetavil Baník ve vedoucí gól, když po dlouhém Nevesově nákopu sklepl hlavou míč za obranu Frejlach a čerstvý kapitán Varadi získal Baníku vedení.

V 35. minutě jako součást protestu proti postoji ostravského magistrátu opustili fanoušci domácích stadion a vrátili se až po přestávce. Mladá Boleslav ve druhém poločase vystupňovala svou aktivitu a před domácí brankou bylo často nebezpečno, zejména zásluhou Kuliče. Ovšem hosty zabrzdilo zbytečné vyloučení Opiely po druhé žluté kartě, kdy fauloval po ztrátě míče nesmyslně na útočné polovině.