Novakovič rozhodl až z poslední akce zápasu

Gól Novakoviče ze druhé minuty nastaveného času zajistil Kolínu nad Rýnem důležité vítězství 1:0 v utkání s Norimberkem. Zatímco domácí tým si polepšil v boji o záchranu, hostům se porážkou vzdálila naděje na postup do evropských pohárů.

Slovinec Novakovič se prosadil z poslední akce zápasu, když sklepl do sítě nízký centr Peszka. Kolín nad Rýnem je nyní s 35 body desátý, Norimberku patří šestá příčka se 42 body, přičemž ho tři dělí od pozic zajišťujících postup do Evropské ligy. Do konce soutěže zbývá odehrát šest kol.

Ve druhém nedělním zápase remizoval sestupem ohrožený Wolfsburg, který poprvé vedl nový trenér Felix Magath, s Frankfurtem 1:1. Domácí se dočkali vyrovnání pět minut před koncem zásluhou přesné trefy Mandžukiče, ačkoliv hráli od 59. minuty bez vyloučeného Friedricha. Premiéru na lavičce Eintrachtu, který je aktuálně třináctý, si odbyl kouč Christoph Daum. Wolfsburgu patří v tabulce patnáctá příčka.

V dresu Wolfsburgu odehrál 58 minut Jan Polák, na druhé straně do utkání nezasáhl útočník Martin Fenin.