Jablonec hrál aktivně, Ústí ale dávalo góly...

Hráči Ústí nad Labem nečekaně porazili v nedělním utkání 23. kola Gambrinus ligy doma Jablonec 2:1. Hosté před zraky pouhých 789 diváků zahodili několik stoprocentních šancí a v první lize padli po dlouhých čtrnácti zápasech.

Jablonec přijel na hřiště svého severočeského soupeře s cílem navázat na úspěšné jarní tažení nejvyšší soutěží a upevnit si třetí místo v tabulce, naopak domácí ještě chtěli zabojovat z poslední pozice o záchranu mezi elitou. Hned po několika sekundách hry mohli jablonečtí vstřelit první gól zápasu - v obrovské šanci se metr před brankovou čarou ocitl Lafata, ale díky nerovnému terénu nedokázal procpat míč za záda ústeckého brankáře Kováře.

Hosté byli v prvním poločase aktivnější, pohyblivější, vyhrávali osobní souboje a svého soupeře herně převyšovali, jenže házelo jim to hlavní, tedy góly. Navíc stačila chvíle nepozornosti a Ústí se mohlo radovat z vedoucí branky. V 7. minutě nacentroval Stožický na Veverku, který z úhlu tečoval míč a přehodil jabloneckého gólmana Špita. Domácí se zatáhli na svou obrannou šestnáctku, Jablonec měl ve zbytku poločasu spoustu možností, ovšem v koncovce mu chybělo i více štěstí. Po dvaceti minutách trefil Lafata z dobré pozice ve vápně tyč, o pět minut později jeho spoluhráč Vošahlík hlavou orazítkoval břevno.

KOMPLETNÍ STATISTIKY Z UTKÁNÍ ÚNL - LAB ZDE

Nestranný divák si v nedělním souboji posledního se třetím celkem tabulky přišel na zajímavou podívanou. Jablonec i po změně stran pokračoval v tristním zakončování a Ústí ho i podruhé potrestalo. V 51. minutě vymyslel Jindráček pěknou přihrávku na Krbečka, který v poločase vystřídal zraněného Veverku, ten se uvolnil přes clonícího jabloneckého beka a střelou na vzdálenější tyč poslal Ústí do dvoubrankového náskoku. Hosté mohli odpovědět o dvě minuty později, ovšem dorážející Beneš trefil metr před odkrytou ústeckou brankou jen tyč.

Jablonecké fotbalisty druhý inkasovaný gól zaskočil a výrazně ovlivnil jejich herní rozpoložení, z jejich strany dlouho chybělo větší nasazení, přesnost i větší kreativita. Hosté navíc často tahali své útoky přes zahuštěný střed hřiště a málo využívali krajních prostorů. Střeleckou smůlu protrhl až v 75. minutě Karel Piták, který střelou z hranice velkého vápna propálil vše, co mu stálo v cestě. To však bylo z hostující strany málo, v nastaveném čase ještě mohl pojistit domácí vedení Vrtělka, ale v poloprázdné brance trefil z gólové pozice jen hostujícího beka Jablonského.

Ústí nakonec dokonalo domácí senzaci a nečekaně porazilo Jablonec, bojující o pohárové příčky. Domácí tým tak ještě vykřesal naději na záchranu.

FK Ústí nad Labem - FK Baumit Jablonec 2:1 (1:0)
Branky: 7. Veverka, 51. T. Krbeček - 75. Piták. Rozhodčí: Kocourek - Čecháček, Peřina. ŽK: P. Kovář. Diváci: 789.

FK Ústí nad Labem: P. Kovář - Hyčka (24. J. Polák), Dreksa, Valenta, L. Dvořák (58. Doležal) - Jindráček, Vrtělka, M. Zachariáš, Martykán, Stožický - Veverka (46. T. Krbeček). Trenér: Svatopluk Habanec.
FK Baumit Jablonec: Špit (46. Valeš) - Eliáš, V. Beneš, P. Pavlík, Jablonský - Vošahlík (73. Třešňák), Loučka, M. Jarolím, Piták, Kovařík (53. Vaněk) - Lafata. Trenér: František Komňacký.