Manchester City na půdě Evertonu nespasil ani Džeko

Hráči Manchesteru City promarnili šanci pojistit si čtvrté místo v tabulce a s ním i postup do předkola Ligy mistrů, když prohráli na půdě Evertonu 1:2.

"Citizens" sice brzy vedli zásluhou Yayi Tourého, ale Silvain Distin v 65. minutě proti svému bývalému celku vyrovnal a konečnou podobu dal výsledku o sedm minut později Leon Osman. Everton díky tomu vyhrál sedmý z posledních osmi duelů. Manchester City má před pátým Tottenhamem, který remizoval s Blackpoolem 1:1, náskok šesti bodů.

Fotbalisté West Hamu uťali sérii pěti porážek v řadě, když remizovali 1:1 s Blackburnem, přesto zůstávají na posledním místě tabulky a mají blízko k sestupu. Celé utkání sledoval pouze z lavičky český záložník Radoslav Kováč. Naopak celé utkání odehrál v dresu Birminghamu obránce Martin Jiránek, ale nakonec musel musel přijmout porážku od Newcastlu 1:2.