Sparta porazila Bohemians dvěma rychlými góly

[hot]OBSAHUJE VIDEO[/hot] Pražská Sparta zvítězila v pátečním zápase 28. kola Gambrinus ligy na Letné nad Bohemians 1905 2:0. V pražském derby skórovali v 8. minutě Sionko a v 11. minutě Pekhart.

Tým Sparty deklaroval svůj úmysl zvítězit a zachovat boj o titul stále otevřený velmi rozhodným způsobem. V 11. minutě už vedl 2:0 a byl jasně lepší celý první poločas. Za velkého tlaku měl už ve 2. minutě velkou příležitost Kweuke, který přihrál na první gól Sionkovi už v 8. minutě, zvyšoval Pekhart v 11. minutě, asistoval mu Podaný.

Sparťané neustále kroužili kolem velkého čtverce a hledali další možnosti k zakončení, ale dalších šancí se diváci nedočkali. Hosté se zřídkakdy pokusili o nějaký nadějnější brejk. Podařilo se jim to ve 24. minutě, v níž běžel na domácího gólmana Blažka Škoda, Brabcovi se nepodařilo ho odzbrojit, ale útočník Bohemians 1905 nezamířil přesně.

Zajímavě se zapsal do statistiky uzbecký reprezentační útočník Aziz Ibragimov. Ve 38. minutě střídal nevýrazného záložníka Sedláčka, ve 40. minutě srazil za cenu žluté karty Kušníra a po chvíli byl vyloučen. Vydržel na hřišti pouhé tři minuty, což bude patřit svým způsobem na listinu rekordů soutěže.

První zákrok na Kušníra Ibragimov doplnil nějakým komentáři a rozhodčí Pavel Královec se žlutou kartou vůbec neváhal. Druhá žlutá karta se však zdála dost přísná, protože Ibragimov po prohraném souboji s Vackem uzbecký forvard nekoordinovaně padal, srazil se přitom s Brabcem, ale nedopustil se nějakého zásadního faulu.

Po přestávce Sparta měla opět převahu, snažila co nejrychleji dát třetí branku a definitivně zápas rozhodnout. Ae nezužutkovala několik velmi dobrých střeleckých možností, v nichž byli Pekhart, Vacek, Pamič, Sionko, Podaný a Kweuke.

O výsledek se domácí bát nemuseli, protože zelenobílí byli střelecky zcela neškodní. Sparta zvítězila zcela zaslouženě a zkrátila náskok Plzně na jeden bod. Viktoria hraje svůj zápas tohoto kola v Teplicích.

AC Sparta Praha - Bohemians 1905 2:0 (2:0)

Branky: 8. Sionko, 11. Pekhart. Rozhodčí: Královec - Košec, T. Kovařík. ŽK: Kušnír - Ibragimov. ČK: 41. Ibragimov (B1905). Diváci: 10 023.

AC Sparta Praha: Jar. Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Sionko (66. Kerič), Matějovský, Vacek, Podaný (76. Krejčí) - Kweuke, Pekhart (81 Kladrubský).. Trenér: Jozef Chovanec.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Pavel Lukáš, Bartek - Moravec, Držík, M. Sedláček (38. Ibragimov), Štohanzl - Hartig (79. Barros), Škoda (46. M. Kraus). Trenér: Pavel Hoftych.