V Plzni zažili víkend snů

Zatímco v Plzni doznívaly oslavy sobotního vítězství a zisku mistrovského titulu, na hřišti v Luční ulici se v neděli dopoledne utkala juniorka Viktorie s mladoboleslavskou rezervou. Pohled do tabulky naznačoval, že favoritem jsou hosté, ale mladí viktoriáni navázali na úspěšné sobotní představení áčka a s přehledem zvítězili.

Plzeň, přestože byla papírově slabším soupeřem, chtěla odčinit středeční prohru 3:0 ze hřiště Pardubic. A první gól nenechal na sebe dlouho čekat. Po úvodním oklepávání udeřala Plzeň v 15.minutě, kdy se krásnou střelou do šibenice předvedl Krmenčík - 1:0. Boleslavští mladíci se nestačili ani oklepat a jejich brankář lovil míč ze sítě podruhé. Mudra ideálně uvolnil Krmeníčka a ten opět nezaváhal – 2:0. Ve 35. minutě viktoriáni rychle rozehráli standardní situaci, Beránek obešel beka hostí a poslal střílený centr na přední tyč, kde byl volný Vaněček. Ten míč prodloužil a potřetí rozvlnil síť mladoboleslavské branky – 3:0.

I ve druhém poločase vládl na hřišti pouze jeden tým. Viktoria dokázala herně vymazat papírového favorita a v 54. minutě přišla čtvrtá branka do sítě soupeře. Viktoriáni rozehrávali trestný kop, Martin Mandous pálil, míč se od tyče odrazil za záda brankáře Michni – 4:0. V 78. minutě se dočkali hosté čestného úspěchu, když nařízený pokutový kop proměnil Horák – 4:1.

Spokojenost z výsledku, ale i mimořádně úspěšného víkendu po utkání nezastíral trenér Jiří Skála.
„Určitě. Včera se zvládla jedna perfektní věc, dnes kluci přehráli soupeře. Důležité je, že to bylo podloženo dobrým výkonem, a že jsme byli konečně produktivní,“ zdůraznil na domácím webu Skála. Po první pětačtyřicetiminutovce svítilo na ukazateli skóre 3:0. Čekali jste takový průběh? „Rozhodně ne. Hráči dnes k utkání přistoupili skutečně dobře. Nutili se do ofenzivy, do zakončení a to nám přineslo zaslouženě tři body.“

Sestava FC Viktoria Plzeň"B": A. Mandous - Nový, M.Mandous, Růžička, Mudra - Beránek, Dvořák (71. Šlajs), Hoffmann, Hrošovský - Vaněček, Krmenčík (46. Mandula).

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Michňa - Svoboda (46. Krasniqi), Zbrožek, Brunclík, Horák - Zahustel, Hadziresic (46. Schubert), Ščuk, Dudka - Tvaroha (75 Synek), Volf.

FC Viktoria Plzeň B – FK Mladá Boleslav B 4:1