Boleslav vytvořila letošní rekord v ČFL

O rekord v ČFL v počtu nastřílených branek se postarali boleslavští mladíci, kteří s výsledkem 8:0 vyprovodili jihočeského protivníka z Budějovic ze hřiště. Domácí tak potvrdili své druhé místo v třetiligové konkurenci a ambice postoupit do druhé ligy.

Domácím vyšel nejen začátek zápasu, ale celý zápas. Už v 5. minutě po trestném kopu Horáka usměrnil hlavou míč do sítě Zbrožek - 1:0. V 17. minutě po přihrávce Tvarohy se do střelecké pozice prokličkoval Hadziresic a po zemi prostřelil jihočeského brankáře - 2:0.
Boleslavští svého soupeře přehrávali ve všech parametrech. Byli důraznější v osobních soubojích a nápaditější v kombinaci. A co bylo nejdůležitější, dařilo se jim střelecky. Ve 25. minutě Horák kopal roh, který budějovická obrana odvrátila, ale opakovaný Horákův centr do malého vápna našel Zbrožka, který podruhé v rozpětí dvaceti minut úspěšně hlavičkoval do soupeřovy sítě - 3:0.
Ve 35. minutě kombinační akci celého týmu završil Krasniqi lehkým obloučkem za soupeřovu obranu, kam si zaběhl Schubert a pod tělem gólmana skóroval - 4:0.

Brankový příděl si domácí rozložili do obou poločasů. V 51. minutě Brunclík provedl trestný kop dokonale. Přes hráčskou zeď zamířil tak, že se míč od pravé tyče odrazil za záda brankáře, jenž se marně natahoval - 5:0. V 73. minutě po útoku zleva Dudka odcentroval před branku a Schubert bez přípravy prostřelil bezmocného brankáře Lišku - 6:0
Jihočeši se před boleslavskou branku dostávali ojediněle a když už byli na dostřel, mířili nepřesně. V 83. minutě z levé strany centroval Horák a z prostoru penalty se Krasniqi prosadil hlavou k levé tyči - 7:0. V 90. minutě povedený zápas uzavřel individuálním průnikem s přesnou přizemní střelou k pravé tyči Dudka - 8:0.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Michňa - Borovička, Zbrožek, Charuza, Horák - Zahustel (63. Synek), Brunclík, Krasniqi, Tvaroha (71. Ščuk) - Hadziresic (71. Dudka), Schubert.

Sestava SK Dynamo České Budějovice"B": Liška - Sajtl, Sláma, Holub, Koutný - Pösinger (50. Kabele), Šlehofe, Repa, Rein (67. Slavík) - Timm (56. Šergl), Kaňák.

Mladá Boleslav B - České Budějovice B 8 : 0