Těžký terén pomohl Hulínu k vítězství

Fotbalisté Spartaku Hulín se představili v předposledním domácím zápase, soupeřem jim byla juniorka Slovácka. Podzimní zápas v Kunovicích poměrně jednoznačně hulínští vyhráli poměrem 4:0. Slovácko přijelo s opravdu mladým mužstvem, krom brankáře Matalyhy (ročník 84) a Lukáše Fujerika (ročník 83), měl k dispozici hostující trenér Anton Mišovec hráče s ročníky narození v rozmezí 89-92.

Přes útočnou aktivitu Spartaku v úvodních minutách mohli skóre otevřít hosté. V 18. minutě se dostal do brejku Fujerik, jeho zakončení však brankář Štěpán zlikvidoval. Obdobnou mincí oplatili domácí v 19. minutě Mršťákem, jemuž zlikvidoval šanci Matalyha, míč se vrátil ještě do hry, zpoza šestnáctky pálil vedle branky Laciga. Ve 23. minutě domácí otevřeli skóre. Mršťák potáhl míč až k pokutovému území, přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Dvořáčka a jeho střelu zastavila až síť Matalyhovy brány - 1:0.
Veseleji mohlo být ve 26. minutě po Lacigově rohu, Václavíček však hlavičkoval nad branku.
Domácí obránce byl hlavní postavou ve 27. minutě, kdy jeho zahrání míče směrem k bráně před dotírajícím hráčem Slovácka skončilo lobem přes Štěpána a v síti - 1:1. Ve 28.minutě zahrávali domácí pokutový kop, který proměnil Otruba - 2:1.

Spartak pokračoval i ve druhé půli aktivně. Rohový kop v 56. minutě přinesl Spartaku prospěch v podobě třetí branky. Dvořáček rozehrál, v pokutovém území Slovácka vznikl závar a nakonec to byl Dvorník, který dostal míč do branky- 3:1. Hned o minutu později to bylo ještě veselejší. Václavíček podnikl výpad do defenzivy Slovácka, kolmicí nahrál nabíhajícímu Dvořáčkovi a ten přehodil vybíhajícího brankáře Matalyhu -4:1.
Poslední branku přidal Spartak v 77. minutě opět po rohovém kopu. Nakrátko rozehraný roh do pokutového území prodloužil Václavíček a Dvorník se prosadil brankově podruhé - 5:1.
Hosté ještě stačili v 87.minutě po standardní situaci snížit na 5:2.

Hodnocení trenéra na domácím webu :
"Dnes jsem skutečně rád, že se nám dnes podařilo vyhrát. Věděli jsme, že nám zbývají 4 poslední zápasy a chtěli jsme vyhrát, protože musíme jít zápas od zápasu a zkusit urvat z každého nějaký bod. Nabudili jsme se, podali jsme na těžkém terénu dobrý výkon, dařila se nám hra i kombinace, vycházely standardní situace. Tým zůstal v pohodě i v okamžiku, kdy jsme přišli o vedení po vlastní brance. Kluci věděli, že jsou dnes lepší, a že utkání můžeme vyhrát. Jsem spokojený jak s předvedenou hrou, tak i se získanými body."

Sestava Hulín: Štěpán – Barcuch, Dvorník, Hloch, Václavíček – Mršťák, Dvořáček, Laciga, Pácl (75. Pospíšil)– Ševela (81. Němec), Otruba (84. Číhal).

Sestava Slovácko „B“: Matalyha – Borusík, Ruman, Kolínek, Habanec – Ohnutek, Franta, Hesek, Fujerik – Čtvrtníček (61. Kleiber), Sasín (61. Chytil).

Hulín - Slovácko B 5 : 2