Manchester United zesměšnil osmi góly Arsenal

Osm nastřílených gólů a hattrick Wayna Rooneyho, to je vizitka United z dnešní demolice Arsenalu. Byla to tak perfektní odpověď sousedům, Manchesteru City, kteří dříve odpoledne porazili v Londýně Tottenham čtyřbrankovým rozdílem.

Arsenal se musel obejít bez několika hráčů základní sestavy, v obraně chyběl například Thomas Vermaelen, a jak se později ukázalo, i to přispělo k brankové úrodě. Na druhé straně postavil Sir Alex Ferguson stejnou sestavu, která v pondělí porazila Tottenham, tzn. včetně mladíčků Phila Jonese, Toma Cleverleyho a Dannyho Welbecka. Jen na lavičce tak zůstali takoví borci jako Ryan Giggs nebo Dimitar Berbatov.

United trvalo jen dvaadvacet minut, než se prosadili gólově poprvé, skóre otevřel Danny Welbeck, který využil špatné komunikace mezi obráncem Johanem Djourou a brankářem Wojciechem Szczesnym. Jen o čtyři minuty později měli hosté šanci stav srovnat poté, co ve vápně fauloval Jonny Evans Theo Walcotta. Sudí Howard Webb nařídil pokutový kop, ten ovšem španělský brankář David de Gea Robinovi van Persiemu chytil. To byl zřejmě jeden z rozhodujících okamžiků zápasu.

Jen pár minut nato se krásnou střelou z dvaadvaceti metrů trefil Ashley Young, třetí gól domácích pak přidal skvěle zahraným přímým kopem Wayne Rooney. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 3:0 pro domácí, dokázal po přihrávce Tomáše Rosického snížit Theo Walcott. Na brance měl svůj podíl i De Gea, balón si nechal lehce proklouznout mezi nohama a dal tak tím zapomenout na svoje předchozí výborné zákroky v tomto zápase.

Po přestávce vyběhli na hřiště stále hladoví United a rozhodně nehodlali bránit. V 64. minutě se opět trefil Rooney a opět to bylo z přímého kopu. Ten tentokrát zahrával z druhé strany, ale trefil se stejně náramně. Jen o tři minuty později vstřelil pátý gól Portugalec Nani, jež famózním obloučkem přehodil polského brankáře v brance Gunners.

V té chvíli byli hosté zralí na ručník, trenér Arsene Wenger jen nevěřícně kroutil hlavou. Šestý gól přidal střídající Park Ji-Sung. Potom přišla opět chvíle pro hosty, na čtyřgólový rozdíl snížil Van Persie. Gólům ani dramatickým situacím však nebyl zdaleka konec. Nejdříve byl po druhé žluté kartě vyloučen obránce Arsenalu Carl Jenkinson, který fauloval střídajícího Javiera Hernándeze. Následně ve vápně zbytečně fauloval Walcott a nařízenou penaltu proměnil Rooney a tím tak završil svůj hattrick.

Wenger měl hlavu v dlaních, a to nevěděl, že je na cestě ještě jeden gól. Už v nastavení se opět nádhernou střelou trefil Young.

Premier League, 3. kolo:

Manchester United – Arsenal 8:2 (3:1)
Branky: Welbeck (22.), Young (27. a 90.), Rooney (40., 63. a 82. z pen.), Nani (67.), Park (69.) – Walcott (45.), Van Persie (74.)