Jednadvacítka zaváhala s Arménií, jak dopadli další favorité?

[tag]KVALIFIKACE U21[/tag] Čeští reprezentanti do 21 let remizovali v úterním zápase kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2013 s Arménií 1:1. Týmu kouče Jakuba Dovalila zachránil alespoň bod záložník Vladimír Darida, který v 68. minutě odpověděl na trefu hostujícího kapitána Edgara Malakjana.

Dovalil nominoval do základní sestavy stříbrného z letošního ME do 19 let Kalase a obránce Arnhemu při svém debutu v dresu jednadvacítky vytvořil stoperskou dvojici s Hejdou. Domácí fotbalisté byli aktivní, ovšem museli i pozorně bránit, protože Arménci spoléhali na nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich se ve 22. minutě ocitl sám před Štěchem útočník Badaljan, český gólman mu jeho záměr skvělým zákrokem zmařil a svůj celek podržel.

"Lvíčata" se snažila zaskočit protivníka hrou po stranách, ale k úspěchu nevedla ani výměna krajních záložníků, když se v průběhu první půle prohodili Kopic s Vydrou. Dovalilův tým hrozil především zprava a po jedné z akcí se ocitl v dobré pozici Kadlec, jenže v koncovce nebyl důrazný ani přesný.

Osm minut před přestávkou Arménci zahrozili podruhé díky Malakjanovi, který po rychlém brejku jen o centimetry minul pravou tyčku Štěchovy brány. V závěru poločasu napřáhl za šestnáctkou na opačné straně aktivní Darida, ovšem stejně jako při předchozích pokusech pálil mimo.

Hned po změně stran se dostal Vydra až před brankáře Israjeljana, ale ani tato šance nepřinesla českému celku vytoužené vedení. O chvíli později střílel ještě Kopic a arménský brankář měl plné ruce práce. V 56. minutě přišel pro domácí šok, protože pokus arménského kapitána Malakjana skončil za Štěchovými zády.

Na nepříznivý stav zareagoval kouč Dovalil dvěma změnami v sestavě. Navrátil s Wagnerem hru svého týmu oživili a 68. minutě Češi vyrovnali zásluhou přesné levačky špílmachra Daridy. Od této chvíle se domácí usadili na polovině protivníka a měli blíž k vítězství, jenže v koncovce byli nepřesní a přišli tak o první body v kvalifikaci.

Další zápas odehrají "Lvíčata" 11. října ve Wrexhamu proti domácímu Walesu.

Kvalifikace na ME 2013 hráčů do 21 let - úterní výsledky:

Skupina 3:
Česká republika - Arménie 1:1 (0:0)

Branky: 68. Darida - 56. Malakjan. Rozhodčí: Sidiropulos - Gkagkas, Efthimiadis (všichni Řec.). ŽK: Lecjaks, Čmovš - Malakjan. Diváci: 2345.

ČR "21": Štěch - Čmovš, Kalas, Hejda, Lecjaks - Kopic (86. Hušbauer), Mareček, Darida, Vydra (60. Navrátil) - Chramosta (59. Wágner), V. Kadlec. Trenér: Jakub Dovalil.
Arménie "21": Israjeljan - H. Hambardzumjan, Harojan, Chačatrjan, K. Hovnannisjan - V. Poghosjan, Sujan (81. A. Hambardzumjan), Voskanjan, Malakjan - Karapetjan (53. H. Hovnannisjan), Badaljan (61. G. Poghosjan). Trenér: Rafajel Nazarjan.

Černá Hora - Wales 3:1 (0:0)