Dukla Hradci nedala šanci, trefila se i slovenská posila

Hráči pražské Dukly si v utkání šestého kola Gambrinus ligy připsali tři body, když porazili Hradec Králové vysoko 4:0. Skóre otevřel v prvním poločase Tomáš Berger, ve zbytku zápasu pak přidali další branky Ivan Lietava, z pokutových kopů se trefili Miroslav Markovič a Petr Malý.

Oba týmy nastoupily do utkání s cílem přerušit sérii zápasů bez bodu, což se odrazilo také na úvodních minutách hry. Už ve třetí minutě se totiž dostala do velmi slušné šance nová posila Pražanů Ivan Lietava, střela útočníka nakonec ale jen těsně minula levou tyč Lindrovy branky. Východočeši se však nenechali zahanbit a přispěchali s rychlou odpovědí. Na zadní tyči totiž obrana domácích pozapomněla na Marka Plašila, který sice překonal gólmana Radu, na brankové čáře ale spasil Pražany kapitán Patrik Gedeon.

Na gól si tak necelé dvě tisícovky diváků musely počkat až do 29. minuty. To se na levé straně efektně uvolnil Hanousek, poslal před branku ostrý přízemní centr, který ranou z první poslal za Lindrova záda pohotový Tomáš Berger. Ve zbytku poločasu Dukla kontrolovala hru, hosté se naopak v přechodové fázi trápili a obranný val soupeře zdolávali jen velmi sporadicky.

Zatímco první půle příliš bohatá na zajímavé brankové příležitosti nebyla, v té druhé se obrázek hry změnil. Hradečtí totiž byli nuceni otevřít hru a tím dávali hbitým útočníkům Dukly prostor k rychlým protiútokům. Jeden z nich navíc dokázal přetavit ve druhou branku Lietava a domácím fotbalistům se rázem dýchalo na trávníku o poznání lépe. Tím spíše, že o pár minut později stáhl v pokutovém území pronikajícího Markoviče nedovoleným způsobem Plašil a po druhé žluté kartě musel předčasně do sprch. Nařízený pokutový kop pak tvrdou střelou k pravé tyči sám postižený bezpečně proměnil.

Závěr zápasu přinesl zcela otevřený fotbal s množství příležitostí. Hradečtí mocně usilovali o dosažení kontaktní trefy, za brankáře Radu ale při velké šanci Fischera opět zaskočil na brankové čáře Vrzal. Svůj náskok mohla ale rozšířit také Dukla. Malého střelu z hranice velkého vápna vytáhl Lindr, Pázler pak o chvíli později mířil ze stejné pozice pouze do břevna. Nakonec se ovšem Pražané čtvrtého úspěchu přece jen dočkali. Chleboun totiž stáhl v pokutovém území Šimla a rozhodčí Adam nařídil druhou penaltu. Tu proměnil Pavel Malý a stanovil tak konečné skóre zápasu na 4:0. Dukla tak po třech kolech naplno zabodovala, Hradec naopak prohrál počtvrté v řadě.