Manchester United ve strhujícím duelu porazil Chelsea

Čtyři branky, neproměněnou penaltu, zahozené šance a hlavně krásný fotbalový zážitek – to vše přineslo utkání 5. kola anglické Premier League mezi Manchesterem United a Chelsea. Domácí zejména díky podařené první půli vyhráli 3:1.

Do zápasu přitom aktivněji vstoupila hostující Chelsea, už ve třetí minutě se do střelecké pozice dostal záložník Ramires, ale brankář David de Gea jeho volej vyrazil na roh. O chvilku později se zastřeloval i Daniel Sturridge, ale pálil vedle.

Osmá minuta přinesla první gól. Ashley Young z levé strany nacentroval míč do pokutového území soupeře, kde si na něj z pozice zavánějící ofsajdem naběhnul Chris Smalling a poslal United do vedení. Na druhé straně mohl po chybě Andersona rychle vyrovnat Fernando Torres, jenže jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

Chelsea byla i nadále aktivnější, v další dobré pozici se ocitl Frank Lampard, ani on však nemířil přesně. Největší šanci první půle pak zahodil Ramires, který se po skvělé akci Torrese zjevil sám před odkrytou částí branky, ale namísto rozvlnění sítě jen trefil španělského brankáře De Geu.

Krátce před přestávkou tak opět udeřilo na druhé straně. Portugalec Nani se protáhl na pravém křídle a nechytatelnou ranou na vzdálenější tyč ukázal Chelsea, co znamená slovo efektivita. Zmar hostů v poslední minutě první půli dovršil ještě Wayne Rooney, který se po šťastném odrazu zjevil sám před bránou a pohodlně navýšil na rozdíl tří branek.

Londýnský celek se přesto nevzdal a hned na začátku druhé části snížil, když se po krásném pasu střídajícího Nicolase Anelky chytře trefil Torres. Blues po vstřelené brance začali hrát na riziko, čehož mohl z rychlého brejku využít Nani, ale trefil jen břevno. Úspěšný pak nebyl ani Rooney, který po faulu na Naniho neproměnil pokutový kop.

Závěrečná fáze utkání patřila opět Torresovi, který zahodil dvě vyložené šance. Nejprve při opakovaném pokusu přestřelil a následně se po kličce ocitl sám před prázdnou bránou a zcela trestuhodně minul. Na druhé straně mohl vstřelit gól Dimitar Berbatov, ale ani on svou pověst kanonýra ve velké šanci nepotvrdil.

Manchester United – Chelsea 3:1 (3:0)
Branky: Smalling (8.), Nani (37.), Rooney (45.) – Torres (46.)