Krize Interu trvá, favorit vyhořel na půdě nováčka

Černá série milánského Interu pokračuje a loňský vítěz Ligy mistrů kráčí v úvodu sezóny od porážce k porážce. Ta poslední přišla ve 4. kole italské nejvyšší soutěže na půdě nováčka Novary a nad koučem Gasperinim se povážlivě třepe židle.

Domácí vedli od první půle. Hosté poté téměř celý druhý poločas marně dobývali branku soupeře a za nevyužité šance je Novara potrestala zvýšením na 2:0 po Rigoniho proměněném pokutovém kopu, kterému předcházelo vyloučení mladého zadáka Ranocchii.

Závěrečný tlak "Nerazzurri" pak vedl jen ke snížení záložníkem Cambiassem, ale to bylo ze strany favorizovaného celku všechno. Tečku za utkáním udělal v nastaveném čase svou druhou trefou Rigoni. Hráči Novary si připsali premiérové tři body v novém soutěžním ročníku.

Inter má ze tří zápasů pouhý bod a krčí se ve spodních patrech tabulky. Týmu se nevydařil ani úvod v Lize mistrů, minulý týden doma prohrál po gólu Ondřeje Čelůstky s tureckým Trabzonsporem 0:1.

4. kolo Serie A:

Novara - Inter Milán 3:1 (1:0)
Branky: 86. z pen. a 90. Rigoni, 38. Meggiorini - 89. Cambiasso. ČK: 85. Ranocchia (Inter).

Novara: 1 Ujkani; 15 Dellafiore, 24 Paci, 4 Lisuzzo, 3 Gemiti; 17 Porcari, 23 Radovanovic, 10 Rigoni; 21 Mazzarani; 11 Morimoto, 69 Meggiorini.

Inter: 1 Julio Cesar; 6 Lucio, 26 Chivu, 23 Ranocchia; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 10 Sneijder, 55 Nagatomo; 9 Forlan, 22 Milito, 30 Castaignos.