Hargreaves okořenil debut za Citizens gólem

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Středeční program 3. kola ligového poháru nepřinesl žádné velké překvapení, z postupu se radují všichni velcí favorité. Nejvíce se natrápila Chelsea, která Fulham zdolala až po penaltovém rozstřelu.

Velké drama se odehrálo na Stamford Bridge, kde domácí Chelsea až po penaltovém rozstřelu porazila Fulham. Normální hrací doba ani prodloužení sice gól nepřinesly, ale o zajímavé situace přesto nebyla nouze. Největší událost se přihodila krátce po přestávce, kdy obránce Alex v pokutovém území fauloval a byl vyloučen, jenže Patjim Kasami nabízenou penaltu zahodil. Zápas tak dospěl až do penaltového rozstřelu a zatímco z Chelsea neproměnil jen Frank Lampard, na straně Fulhamu byli neúspěšní Moussa Dembele a Bryan Ruiz.

Záložník Steven Gerrard se po dlouhých měsících objevil v sestavě Liverpoolu a svým dílem přispěl k výhře nad Brightonem. Favorizované Reds poslal už v sedmé minutě hry po přihrávce Luise Suáreze do vedení Craig Bellamy, velšský útočník pak z přímého kopu napálil i břevno. Postupem času však hosté vyklidili pole a museli děkovat fotbalovým Bohům, když břevno trefil také Craig Noone. Jistotu dal Liverpoolu až Dirk Kuyt pár minut před koncem, na výsledku už nic nezměnila ani proměněná penalta Ashleyho Barnese.

Dokonalý obrat se povedl fotbalistům Evertonu, kteří si poradili s West Bromwichem Albion. Ačkoliv Toffees po faulu brankáře Jána Muchy a následné penaltě Chrise Brunta prohrávali, záložník Marouane Fellaini krátce před koncem základní hrací doby vyrovnal a v prodloužení se pak po rychlé akci Roystona Drentheho nádherným gólem prezentoval kapitán Phil Neville.

Bezmála jednu hodinu setrval na hřišti záložník Owen Hargreaves a vstřelenou brankou výrazně pomohl Manchesteru City k výhře nad Birminghamem. Anglický středopolař se trefil v 17. minutě a jeho střela ze střední vzdálenosti opravdu stála za to. Ještě do přestávky pak po přihrávce Pabla Zabalety přidal druhý gól hříšník Mario Balotelli a Citizens si pohodlně dokráčeli pro postup. Největší šanci hostů měl Curtis Davies, ale jeho snaha gólem neskončila.

Jen dvě minuty strávil na hřišti mladý záložník Adam Lallana a hned svým gólem zajistil postup Southamptonu přes Preston. Domácí Saints šli do vedení po hlavičce Jose Hooivelda, ale Adam Barton krátce po přestávce a chybě brankáře Bartosze Bialkowskiho vyrovnal. Střídající Lallana však nakonec strhl výhru na stranu Southamptonu.

Carling Cup, 3. kolo:

Brighton – Liverpool 1:2 (90. Barnes z penalty – 7. Bellamy, 81. Kuyt)

Cardiff – Leicester 2:2, 7:6 po penaltách (33. Cowie, 82. Gestede – 40. Howard, 66. Dyer)

Chelsea – Fulham 0:0, 4:3 po penaltách

Everton – West Bromwich 2:1pp (89. Fellaini, 103. Neville - 57. Brunt z penalty)

Manchester City – Birmingham 2:0 (17. Hargreaves, 38. Balotelli)

Southampton – Preston 2:1 (27. Hooiveld, 66. Lallana – 52. Barton)