Plzeňským mladíkům nebylo přáno

V jedenáctém kole ČFL se juniorský tým Viktorie Plzeň představil na hřišti Sokola Ovčáry. Po vyrovnaném průběhu prvního poločasu se štěstěna ve druhé části přiklonila na stranu domácích, kteří nakonec zvítězili 2:1.

Již první minuty naznačily, že hosté nebudou hrát s favorizovaným týmem druhé housle. V 6. minutě nebezpečně pálil Sladký, jenže domácí branku minul. Po dalších čtyřech minutách přišla sporná situace, když zákrok Beránka ve velkém čtverci hlavní arbitr posoudil jako nedovolený a následný pokutový kop proměnil v úvodní branku explzeňský Ferenc Róth – 1:0.
„I přes nepříznivý stav jsme hráli aktivně, soupeře tlačili na jeho polovinu,“ komentoval průběh na domácím webu asistent trenéra Martin Lepeška. Minutu poté mohl srovnat Hoffmann, brankář Pávek s námahou míč vytěsnil mimo tyče. Neúspěšný byl i pokus stejného hráče v minutě osmadvacáté. Vyrovnání se Viktoria dočkala ve 40. minutě. Sladký na polovině vypíchl míč, prodloužil jej na Krmeníčka, který jej zatáhl až k vápnu a tvrdou střelou nedal domácímu gólmanovi šanci – 1:1.

„I ve druhém poločasu jsme se prezentovali výbornou hrou a na hřišti jsme dominovali.“ Po čtyřech minutách hry uviděl druhou žlutou kartu plzeňský Mudra a musel předčasně do kabin. Viktoria, přestože hrála oslabená, měla hru pod kontrolou. V 55. minutě následovala červená karta i u domácího Matějčeka. V 60. minutě se ve výhodné pozici ocitl Dvořák, hlavou ale zamířil přímo do gólmana. V 62. minutě domácí rychle rozehráli autové vhazování, míč se dostal k Hašlerovi a ten poslal domácí znovu do vedení - 2:1. V hektickém závěru, kdy na hřišti nechyběly emoce, mohl vyrovnat Krmenčík, ale jeden z vracejících se domácích zadáků stačil kolenem míč mířící do sítě vyrazit.
„Musím dnes před klukama smeknout. Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání na podzim. Na hřišti jsme dominovali, utkání by slušela minimálně remíza. Jenže nám nebylo přáno,“ dodal na webu Plzně kouč.

Sestava Ovčáry: Pávek - Chalupa, Ondrák, Studený, Horák - Maršner (88. Müller), Svoboda, Cigánek (57. Martínek), Matějček - Cousens (46. Hašler), Roth.

Sestava Plzeň B: Daněk - Mudra, Štefl, Libotovský, Beránek - Sladký, Hrošovský, Hoffmann - Štípek (77. Vaňous), Dvořák (88. Hvězda), Krmenčík.

TJ Sokol Ovčáry - FC Viktoria Plzeň B 2 : 1