V záchranářském duelu prohrál doma Baník s Příbramí

Baník Ostrava prohrál v nedělním utkání 14. kola Gambrinus ligy s Příbramí 0:2. V první půli Baník neproměnil dvě příležitosti a hosty dostal po přestávce do vedení nádhernou ranou střídající Jiří Mareš, vzápětí mohl srovnat domácí Fantiš, ale nedal a za moment pečetil na 0:2 Wágner.

Kompletní ligová tabulka

Duel dvou sestupem ohrožených týmů se zpočátku odehrával především uprostřed hřiště a byl plný osobních soubojů. Až kolem 30. minuty se promrzlí diváci dočkali i střeleckých příležitostí. Ve 29. minutě domácí Vašenda z hranice šestnáctky prověřil brankáře Hrušku. O minutu později Zawadův centr z pravé strany Greguš rybičkou poslal nad příbramskou branku, přitom mohl situaci vyřešit lépe. Stejně jako po něm Cverna, který přestřelil prázdnou branku. Naopak před přestávkou po chybě Frydrycha utíkal sám na brankáře Pietrzkiewicze Litevec Papšys, ale také on přestřelil.

Domácí se i po přestávce snažili rozhodnout o svém vítězství, ale naráželi na pevnou příbramskou obranu. Rozhodující momenty zápasu přišly v pětiminutovce mezi 70. a 75. minutou. Nejprve čerstvý Jiří Mareš zpoza šestnáctky dostal Příbram do vedení nádhernou střelou do pravého horního růžku. Vzápětí mohl zvýšit vedení hostů Wágner, ale Vomáčka vykopl jeho pokus ve skluzu z brankové čáry. V 74. minutě mohl srovnat Fantiš, ale brankář Hruška proti němu výborně zasáhl. V protiútoku si Wágner spravil chuť. Právě Fantiš mu uvolnil cestu do pokutového území, Wágner si vylepšil pozici a přesně ke vzdálenější tyči potvrdil zisk tří bodů pro Příbram.