V Boleslavi padlo 5 gólů, důležité 3 body si odvezla Sigma

Tým Olomouce zvítězil na trávníku Mladé Boleslavi 3:2. Dvě branky Hanáků vstřelil Martin Pospíšil, rozhodující trefu si připsal po sedmi minutách na trávníku střídající Martin Hála.

První velkou šanci zápasu měl mladoboleslavský útočník Chramosta, který v jasné pozici míč netrefil. O chvíli později dostal balon za záda hostujícího brankáře Zlámala dorážející Kúdela, který však tečoval Štohanzlovu střelu v ofsajdové pozici.

Hanácí udeřili v 33. minutě, brankář Miller pokus Navrátila ještě vyrazil, jenže Pospíšil už mířil přesně a poslal svůj celek do vedení. Hosté se radovali z náskoku jen dvě minuty, centr Štohanzla si zpracoval Mareš a umístěnou ránou nedal Zlámalovi šanci.

Ještě před odchodem do kabin potvrdil svou jarní střeleckou mizérii Chramosta, který napálil tyčku, když se řítil sám na Zlámala. V 56. minutě domácí výsledek otočili díky Štohanzlovi a jeho střele mezi Zlámalovy nohy. Ovšem stejně jako v prvním poločase hosté se vedoucí celek těšil z náskoku pouze chvilku. Hanáci vyrovnali po signálu ze standardní situace, kterou zakončil svým druhým zásahem Pospíšil.

Olomouckému kouči Uličnému potom vyšlo střídání, když místo Vepřeka poslal na trávník Hálu a ten po sedmi minutách na hřišti rozhodl. Jeho centr netrefil před Millerem vysoký Klesnil a domácí gólman už nestihl zasáhnout.

V závěru podržel Hanáky Zlámal, který vychytal Štohanzla a bez úhony přestál i několik nebezpečných závarů. Fotbalisté Sigmy Olomouc díky třem bodům navýšili odstup na sestupové příčky. Zato Středočeši jsou smutní, po druhé domácí prohře v řadě se jim naděje na postup do evropských pohárů vzdaluje.