Brankář Sňozík rozhodl z penalty o výhře Bohemians

Souboj nováčků ve druhé lize mezi Sokolovem a Bohemians 1905 rozhodl gólman Sňozík, jenž ve 30. minutě proměnil penaltu a zajistil hostům vítězství 2:1. Baník tak našel po sedmi zápasech přemožitele a je v tabulce pátý o bod před svým soupeřem.

Domácí začali před zraky více než tří tisíc diváků aktivněji, ale jako první se radovali Pražané. Po centru Haška hlavičkoval Marek na nekrytého Kulvajta a ten prakticky z nulového úhlu obstřelil již v 5. minutě Kubáska. Sokolov odpověděl šancí hned vzápětí, ale Mlikovu střelu vyrazil hostující brankář na roh. Ten rozehrál Glos a následná hlavička Hájovského skončila na břevně.

I nadále byli nebezpečnější domácí a v 10. minutě vyrovnali. Po Mlikově centru se dostal ke střele v pokutovém území Gába a se štěstím propálil všechny bránící hráče i gólmana. Po čtvrthodině hry převzali iniciativu hosté. Ve 23. minutě vytěsnil Kubásek nebezpečnou střelu Slezáka z přímého kopu na tyč. Po chvíli vyběhl gólman Sokolova proti sprintujícímu Haškovi a rozhodčí posoudil jeho zákrok jako pokutový. Penaltu bez problémů proměnil brankář Sňozík.

Domácí pak usilovali o vyrovnání, ale žádnou ze šancí neproměnili. V 59. minutě skončila Salákova střela z přímého kopu na pravé tyči. V samém závěru mohl pojistit výhru Bohemians Bartek, ale Kubásek jeho sólo zlikvidoval. V poslední minutě nastavení ještě hlavičkoval domácí Hájovský, ale Sňozík se překvapit nenechal.

Utkání se podobalo policejním manévrům

Zápas spíše připomínal cvičení bezpečnostních složek než sportovní akci. Kvůli obavám z agresivních fanoušků vršovického klubu provázela zápas mimořádná bezpečnostní opatření. Do akce byla nasazena více než stovka policejních těžkooděnců, hasičů, zdravotníků a pořadatelů. Proti nim stálo sotva čtyřicet "ultras". Vzhledem k nepoměru sil se proto jejich souboj s místními fanoušky odehrával pouze na dálku formou slovních přestřelek.

Rušné utkání, v němž nakonec slavili úspěch hosté po vítězství 2:1, se obešlo bez vážnějších incidentů. Patrně nejdramatičtějším okamžikem bylo několik málo minut, kdy fanoušci z Prahy a Pardubic, kteří také do Sokolova přijeli, rozvinuli na tribuně transparent s nápisem "Vzali jste nám fotbal, hráče, chuligání zůstali" a zažehli u něj světlice. Protestovali tak proti přesunu pardubického týmu do Sokolova před touto sezonou.

Krátce před koncem pražští fanoušci zapálili oranžovou dýmovnici, ale do hřiště ji nevhodili. Na stadion mohli vejít příznivci Bohemians jen zvláštním vchodem do odděleného sektoru, policisté je při vstupu prohlíželi. Utkání ve slunečném dopoledni sledovalo asi 3000 diváků, z toho necelá stovka z Prahy. "Jezdí nás mnohem víc, ale utkání začínalo brzy a lidem se asi nechtělo vstávat," řekl jeden z pražských fanoušků.

Olomouc předstihl v čele druhé ligy Jihlavu

Celou úvodní půlhodinu se hrál opatrný fotbal většinou uprostřed hřiště, jediným střeleckým pokusem hostí byla slabá Prčíkova hlavička. Domácí zatlačili soupeře až v závěru první půle, Lošťák ze standardní situace pálil těsně vedle.

V poslední minutě prvního poločasu pak rozehrál Josefík rohový kop a míč prošel až na zadní tyč, kde zcela volný Ševela poslal míč do vítkovické branky. Tři minuty po přestávce po kombinaci Škuty se Spáčilem usměrnil míč do sítě hostí hlavou v pádu Kazár a zvýšil na 2:0. V další velké šanci se pak ocitl Spáčil, ale mířil vedle. Z ojedinělého protiútoku po hodině hry hosté snížili, trefil se střídající Lakomý. Olomoucký Grim pak zkusil chytrý oblouček, ale brankář Kello se stačil včas vrátit a míč vyrazit. V závěru si už domácí vedení pohlídali.

Jakubčovice jsou s bodem spokojené

Derby mezi Hlučínem a Jakubčovicemi sice skončilo bezbrankovou remízou, mnohem více příležitostí ke skórování si v něm však vypracovali domácí fotbalisté. Závary před oběma brankami se většinou rodily po standardních situacích, ani jednu z šancí však mužstva do gólové koncovky nedotáhla. V závěru už byly hostující Jakubčovice s bodem viditelně spokojené.

Ústí ve druhém poločase rozstřílelo Čáslav

V desáté minutě zlikvidoval čáslavský brankář Malík Hruškův únik, na druhé straně po půlhodině hry chyboval ústecký gólman Novák, ale Kurak nabídku ke skórování odmítl. O pět minut později vytáhl brankář Čáslavi Fürbachovu gólovou hlavičku na roh, vzápětí vykopli středočeští obránci míč z brankové čáry.

Severočeši rozhodli o svém nejvyšším vítězství v sezoně proměňováním šancí po přestávce. V 57. minutě je přivedl do vedení Fousek pohotovou střelou k tyči z hranice šestnáctky, o čtyři minuty později trefil míč parádně z 25 metrů Zoubele a zvýšil na 2:0. V 70. minutě zneškodnil ústecký brankář Mrázovu hlavičku zblízka a za další dvě minuty uzavřel brankový účet zápasu domácí kapitán Novák, který proměnil penaltu za sražení Hrušky v šestnáctce.

Výsledek:

Sokolov - Bohemians 1905 1:2 (1:2)
Branky: 10. Gába - 5. Kulvajt, 30. Sňozík z pen. Rozhodčí: Štěrba -Mencl, Pinkas. ŽK: Kubásek, Glos - Růžička, Slezák. Diváci: 3380.

Sokolov: Kubásek - Mach (32. Adam), Hájovský, Němeček, Dřížďal - Glos, Mácha (45. Salák), Gába, Dittrich - Šorfa (70. Boček), Mlika. Trenér: Pulpit.
Bohemians 1905: Sňozík - Růžička, Pávek, Lukáš, Marek - Hašek (78. Held), Adam, Slezák, Kotyza (64. Dian) - Bartek (90. Nešpor), Kulvajt. Trenér: Busta.

Výsledek:

Hlučín - Jakubčovice 0:0
Rozhodčí: Tacina - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Bogdaň, Žižka - Hanus. Diváci: 1232.

Hlučín: Kosmál - Veselý, Ondráček, Štýbar, Hornyak - Žižka (75. Novosad), Melecký, Bogdaň, Skotnica - Dombi, Mišínský (63. Langer). Trenér: Cviertna.
Jakubčovice: Pospěch - Doležal - Kuděla, Daněk - Jašurek, Fischer, Hanus (70. Schreier), Baránek, Krohmer - Jandík (87. Mikula), Kunc (90. Jahoda). Trenér: Grussmann.

Výsledek:

HFK Olomouc - Vítkovice 2:1 (1:0)
Branky: 45. Ševela, 48. Kazár - 65. Lakomý. Rozhodčí: Hájek - Ondo, Mikel. ŽK: Ševela, Škuta - Rygel. Diváci: 859.

HFK Olomouc: Doležal - Lošťák, Kalvoda, Schindler, Josefík - Spáčil (61. Dadák), Grim, Ševela, Škuta - Korčián (76. Krutý), Kazár (51. Los). Trenér: Kalvoda.
Vítkovice: Kello - Černý, Derych, Prčík, Mikulenka (90. Vavruš) - Samsonek (51. Jakus), Pražák, Švec, Třasák - Rygel (46. Lakomý), Pokorný. Trenér: Daněk.

Výsledek:

Ústí nad Labem - Čáslav 3:0 (0:0)
Branky: 57. Fousek, 61. Zoubele, 72. T. Novák z pen. Rozhodčí: Hrubeš - Tauber, Kocourek. ŽK: Hruška, T. Novák - Kunáček, Kurak, Sedláček. Diváci: 320.

Ústí nad Labem: R. Novák - Dvořák, Fürbach, T. Novák, Merzič - Sigmund, Zoubele (88. Mašanský), Martykán, Hruška - Fousek (83. Karlík), Procházka (74. Ohněník). Trenér: Habanec.
Čáslav: Malík - Kunáček, Mráz, Šrámek, Šíranec - Kurak, Pazdera (69. Broschinský), Haniak, Blažej - Jirouš (78. Dubský), Bálek (69. Sedláček). Trenér: Zákostelský.

[ 28.10.2006 - ČTK / eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]