Kvalifikace ME: Devatenáctka deklasovala Wales

Vysokou výhrou 5:0 nad Walesem vstoupili čeští hráči do 19 let do úvodní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2007 v Rakousku. V zahajovacím zápase čtyřčlenné skupiny, v níž se mladí reprezentanti utkají ještě s domácím Lucemburskem a Tureckem, se hattrickem blýskl liberecký útočník Blažek.

Čeští reprezentanti si proti nevyzpytatelným Walesanům již do poločasové pauzy vypracovali díky dvěma trefám Blažka uklidňující náskok, stejný hráč pak tři minuty po přestávce zkompletoval hattrick. Během dalších šesti minut dali výsledku konečnou podobu Dočkal s Nečasem. Čeští mladíci se tak hodně přiblížili vytouženému postupu do elitní kvalifikační fáze.

Ve druhém úterním duelu hrálo domácí Lucembursko, které bude čtvrtečním soupeřem českého týmu, a favorizovaní Turci. Domácí podlehli 1:4, byť po poločase drželi slibnou remízu. Ze čtyřčlenné skupiny se dál probojuje nejlepší dvojice týmů. Z druhé části kvalifikace se na závěrečný turnaj dostanou vítězové sedmi skupin.