Šok pro devatenáctku, remíza s Lucemburskem

Čeští hráči do 19 let překvapivě jen remizovali ve čtvrtečním utkání úvodní kvalifikační skupiny o účast na ME 2007 s domácím Lucemburskem 1:1, ale o postup do elitní fáze je může připravit už jen málo pravděpodobná shoda okolností.

Češi by totiž nesměli v posledním duelu skupiny s Tureckem uhrát ani bod a navíc by třetí Lucembursko muselo výrazným rozdílem porazit Wales.

Reprezentační devatenáctka vstupovala do zápasu v roli velkých favoritů, ale tuto roli plnila jen v prvním poločase, kdy se střelecky prosadil ve 42. minutě svým čtvrtým gólem ve skupině liberecký Blažek. Po pauze však domácí celek vyrovnal, na což už svěřenci trenéra Chromého nenašli odpovědět.

V závěru navíc čeští mladíci přišli o vyloučeného Blažka, který dostal druhou žlutou kartu. V posledním duelu čeká devatenáctku v neděli souboj se zatím stoprocentními Turky.