Werder zachránil bod s Chotěbuzí až v závěru

V sobotním zápase 10. kola německé bundesligy zaskočil lídra soutěže Werder Brémy nováček soutěže z Chotěbuzi a dokázal na jeho hřišti vybojovat bod za remízu 1:1. Chotěbuzi se letos mimořádně daří a pohybuje se v horní polovině tabulky.

Werder, kerý má jasně nejlepší útok v soutěži a nasázel do sítě soupeřů už 28 branek, měl před utkáním s Chotěbuzí před soupeřem velký respekt - a ukázalo se, že právem. Krásný gól dal v úvodu druhé půle Kamerunec Francis Kioyo, který se prosadil prudkou ranou z 18 metrů. Byl to jeho první gól v soutěži od sezony 2002/2003. Kioyo mohl za dvě minuty přidat rozhodující branku, ale tentokrát jeho pokus zblokoval Mertesacker. Domácí se přes několik příležitostí prosadili až v 76. minutě zásluhou Klasniče, který vyrovnal na konečných 1:1.

Herthě Berlín, která skvěle vstoupila do sezony, se v říjnu nedařilo. Z posledních tří zápasů získali hráči berlínského týmu jen tři body, tentokrát si doma ovšem poradili s Norimberkem, který má nejlepší obranu v soutěži. První branku zaznamenal ve 30. minutě Pantelič. Boateng našel dlouhým pasem ze středu hřiště nabíhajícího Gilberta, po jehož souboji s gólmanem Schäferem se míč dostal k Panteličovi, který elegantně přehodil bránící hráče. Ve 48. minutě sice vyrovnal Banovič, dvacet pět minut před koncem ovšem rozhodl svým druhým gólem Pantelič. Jana Poláka vystřídal po pauze Banovič, Tomáš Galásek odehrál v dresu hostí celý zápas.

Hamburk pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. Tentokrát prohrál na hřišti Wolsburgu. Trefil se Hanek hlavou po centru Krzynoweka. Trápící se Hamburger SV se potácí u dna tabulky - z deseti zápasů má pouhých devět bodů. Borussia Dortmund remizovala doma s Arminií Bielefeld, za níž si zahráli Kučera i střídající Kobylík, 1:1. V 68. minutě se prosadil hostující Wichniarek, až v nastavení vyrovnal z penalty Frei. Penalta byla nařízena za faul Petra Gabriela na Poláka Smolarka, který šel sám na bránu. Český obránce byl vyloučen.

Cáchy utrpěly na domácím stadionu debakl v souboji s VfB Stuttgart. Za hosty se prosadili Gomez, Hitzlsperger a dvakrát ve druhé půli Streller, který hned po přestávce zvýšil nejprve na 3:1 a po hodině hry upravil na 4:1. Za domácí skórovali Rosler a Ibisevič. Leverkusen remizoval na domácím hřišti s Mohučí 1:1.

Výsledky - 10. kolo:

Brémy - Chotěbuz 1:1 (76. Klasnič - 49. Kioyo)
Leverkusen - Mohuč 1:1 (45. Barbarez - 28. Szabics)
Cáchy - Stuttgart 2:4 (28. Rösler, 86. Ibiševič - 46. a 63. Streller, 24. Gomez, 26. Hitzlsperger)
Dortmund - Bielefeld 1:1 (90+3. Frei z pen. - 68. Wichniarek)
Wolfsburg - Hamburk 1:0 (19. Hanke)
Hertha Berlín - Norimberk 2:1 (30. a 66. Pantelič - 48. Banovič).

[ 4.11.2006 - eFotbal.cz l Foto: Reuters ]